Samsun Haberim | Samsun Haber

Oyuncak sürprizi gündem oldu! Türkiye Samsunspor tribünlerini konuşuyor

Samsunspor – Şanlıurfaspor maçında, devlet koruması altındaki kimsesiz çocuklar için hazırlanan oyuncak sürprizi, Türkiye'nin gündemi oldu. Maçın 55. dakikasında çocukları oyuncak yağmuruna tutan OMÜ öğrencisi Samsusporlular, gerçekleştirdikleri organizasyon ile alkış topladı.

Oyuncak sürprizi gündem oldu! Türkiye Samsunspor tribünlerini konuşuyor
163 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsunspor ile Şanlıurfaspor arasında oynanan ve 5-0 biten maça, kimsesiz çocuklara yapılan oyuncak sürprizi damga vurdu. Üniversiteli Samsunsporlular (ÜNİSAM) Türkiye Organizasyon Sorumlusu Fırat Kızıl'ın öncülüğünde gerçeleştirilen ve Türkiye'nin gündemine oturan oyuncak sürprizi için, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile işbirliği yaptıklarını söyleyen Fırat Kızıl, "Samsunspor tribünlerinde ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bu anlamda şehrimizdeki farklı kurumlarda kalan kimsesiz çocuklar için bir sürpriz planı yaptık. Sosyal medya üzerinden yapacağımız sürpriz ile ilgili destek topladık. Samsunspor ile Şanlıurfaspor maçına davet ettiğimiz kardeşlerimiz, heyecan içerisinde müsabakayı izlerken, 55. dakikada ve hiç ummadıkları bir şekilde peluş oyuncak yağmuruna tutuldular. O anki şaşkınlıkları ve mutlulukları bizim için dünyalara bedel" dedi.

GURURUNU YAŞIYORUZ

Yapılan sürprizin medyada geniş yer bulmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Fırat Kızıl, "Samsunspor taraftarları olarak biz, sosyal içerikli projelerimizle hep dikkat çekiyoruz. İnanıyorum ki benzer sürprizler diğer takımların tribünlerinde de gerçekleşecektir. Çağrımıza kulak vererek, çocukların mutluluğuna katkı sağlayan tüm Samsunspor taraftarlarına teşekkür ediyoruz. Böylesi güzel bir organizasyona imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler Samsunspor taraftarları olarak, Türkiye'ye örnek olmaya devam edeceğiz. OMÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Faruk Tan, danışman hocamız Ramazan Karakaya ve oyuncak toplama ve pankart hazırlama işini başarıyla yapan OMÜ SHMYO öğrencilerine ayrıca teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu