Otobüsü Eve Çeviren Aşıklar Dünyayı Dolaşıyor

Şehir hayatının gürültüsünden ve koşturmacasından sıkılanlardansanız sizde Will Hitchcock ve Alyssa Pelletier çiftinin tasarladığı gibi bir hayata sahip olmalısınız. Will Hitchcock ve Alyssa Pelletier çifti sıradan hayatlarını renklendirmeye karar verip eski bir otobüs satın almış. Otobüsü elden geçiren ikili hem ofislerini hemde evlerini buraya taşımışlar. Bir yandan dünyayı geziyor, öteki yandan çalışıyorlar.
Her sabah trafikte geçirecekleri saatleri birlikte değerlendiren Will Hitchcock ve Alyssa Pelletier, alışılmadık bir karar ile hayatlarını değiştirdiler. Marjinal kararı hayata geçirmeden önce düzenli işleri olan ve ofise gidip gelerek çalışan ikili, otobüsün hayatına girmesiyle birlikte kendi şirketlerini kurdu. Teknolojik danışmanlık firması açan Will Hitchcock ve Alyssa Pelletier hayallerine bu şekilde kavuşmuş oldu.
Hayatlarını Craigslist'ten satın aldıkları 11.5 metre uzunluğundaki otobüste geçiren ikili, istedikleri zaman çalışıp, istedikleri zaman ara verdiklerini ifade ediyor.
2015 yılı başında dökük halde aldıkları otobüsü dört ayda baştan yaratan Will Hitchcock ve Alyssa Pelletier, otobüsün sürekli başlarına sıkıntılar doğurduğunu söylemekten de kaçınmıyor.
Şimdiden tüm Amerika'yı bu otobüsle dolaşan Will ve Alyssa, otobüsün ön kısmını evin antresi olarak kullanıyor. Doğa yürüyüşleri sonrasında kirli ayakkabılarını burada bırakarak evin kirlenmesini engelleyen ikili, koltukların altındaki bölmeleri ise giysi dolabı olarak kullanıyor. Masaları katlanabilir bir şekilde kurgulanmış olan Will ve Alyssa, otobüsün en arkasındaki bölümü ise mutfak ve çalışma olanı olarak değerlendirmiş.

Bir cevap yazın