Samsun Haberim | Samsun Haber

Osman Kaymak: “Tüm öğrencilerimize sahip çıkmak zorundayız”

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Osman Kaymak: “Tüm öğrencilerimize sahip çıkmak zorundayız”
211 views
18 Ocak 2020 - 10:20
Kanal Nok

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Karne dağıtım töreni için okula gelen Vali Osman Kaymak’a, İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu Müdürü Hüseyin Fişekçi okul hakkında bilgi verdi.

ZAMANI DÖNDÜRME ŞANSIMIZ YOK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmasında, “İnsan üzerinde yapılan ihmali başka hangi alanda ne yaparsanız yapın telafi etme imkânınız yok. Bugün geçiyor ve zamanı geri döndürme şansımız yok. İşte bu konuda öğretmen bu anı yakalamada en çok gayret etmesi gereken meslektir.” dedi.

ÜLKEMİZİ VE GELECEĞİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Değerli arkadaşlar, eğitimimizin en temel taşlarından biri öğretmenlerimizdir. Çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ülkemizi ve geleceğimizi önemsiyoruz. Çocuklarımızın okullarında kaliteli eğitim almalarını ve iyi bir insan olarak geleceğe hazırlanmalarını çok önemsiyoruz. Her şey sizlerin elindedir. Bizler için öğretmenler çok kıymetli ve değerlidir. Bugün Samsunumuzda 1.175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne alacaktır. Samsun kamu, özel okullarımız ve 2 üniversitesi ile bir eğitim kentidir. Devletimiz gerekli altyapıları oluşturarak bu sene sonunda inşallah bütün okullarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçecektir.

ARTIK ÇOCUKLARIMIZ EZBERCİ EĞİTİMDEN UZAK

Arkadaşlar son yıllarda mevzuatta değişiklikler yapılıyor. Öğretmen arkadaşlarımız çok iyi takip ediyorlar. Artık çocuklarımızın ezberci eğitimden uzak, kendi kendine bir şey yapabilen, yorumlayabilen ve daha doğrusu ayakları üstünde durabilen bir gençlik ve çocuklar istiyoruz. Tasarım beceri atölyeleri hayatımıza girdi. Çocuklarımıza yeni bir şeyler katıyor. Öncelikle çocuklarımızda büyügüne saygı, küçüğe sevgi, merhamet, eşitlik, adalet ve insan sevgisinin olması gerekir.

TEK BİR FERT DAHİ KIYMETLİDİR

Milli Eğitim Bakanlığımızın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ bizler için çok anlamlı ve çok güzel hedefler çiziyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocuklara tatilde ödev yerine aileleri ile vakit geçireceği görevler veriliyor. Bunların arasında, toplanın çocuklar yoğurt mayalıyoruz, sil süpür parlat, evi temizlemek yetmez sizi sokağa alalım, Türkiye haritası çiziyorum ve ellerimiz konuşsun gibi eğlenceli görevler yer almaktadır. İşin büyük kısmı siz öğretmenlerimizdedir. Arkadaşlar tek bir fert dahi feda edilemeyecek kadar kıymetlidir. İnsan Allah’ü Teâlâ’nın yarattığı en kıymetli varlıktır. Hepsine sahip çıkmak ve hayata kazandırmak zorundayız. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilelebet savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için cefakarca çalışan ve bugünlere gelmemizi sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okula başlayan 1-A, 1-B ve 1-C sınıfındaki minik öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer protokol üyeleriyle birlikte öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıtarak, iyi tatiller diledi.

Karne törenine ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu