Samsun Haberim | Samsun Haber

Ordulu “Palu Ailesi” davasında karar çıktı

Ordulu oldukları bilinen Palu Ailesi’nden 6 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Ordulu “Palu Ailesi” davasında karar çıktı
13 Şubat 2020 - 14:10
Kanal Nok

Ordulu oldukları bilinen Palu Ailesi’nden 6 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike Tahnal’ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve Ordulu oldukları bilinen Palu Ailesi’nden 6 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Tutuklu sanık Tuncer Ustael ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis, diğer tutuklu 5 aile üyesi ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

NE OLMUŞTU?

Meryem Tahnal, 2008 yılında; kızı Melike Tahnal da 2009 yılında kaybolmuştu. Anne Havva Palu, 2011 yılında polise verdiği ifadede, kızı Meryem Tahnal’ın cezalandırılmak amacıyla diğer kızı Emine’nin eşi Tuncer Ustael tarafından bir ağaca bağlandığını ve aç bırakıldığını, Meryem’in de bir süre sonra rahatsızlanarak öldüğünü anlatmıştı.

Yine aynı ifadeye göre, Meryem Tahnal, erkek kardeşi İsa Palu ve eniştesi Tuncer Ustael tarafından Kocaeli’nin Tütünçiftlik bölgesinde bir yere gömüldüğü öğrenilmişti.

Ayrıca, Mayıs 2008’de annesinin yanından kaybolan ve 20 dakika içerisinde polis tarafından bulunan Tuncer Ustael’in oğlunda ve Ağustos 2008’de evden kaçan Meryem Tahnal’ın oğlunda da cinsel istismar izleri tespit edilmişti.

Meryem Tahnal’ın oğlu, o dönemde polise verdiği ifadede kendisine yönelik cinsel tacizin eniştesi Tuncer Ustael ve dayısı İsa Palu tarafından yapıldığını söylemişti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu