Samsun Haberim | Samsun Haber

Orakoğlu: Bu Türkiye’ye açılan bir savaştır!

39 insanımızın hayatını kaybettiği, Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübüne düzenlenen terör saldırısıyla ilgili A Haber canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulunan Eski İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu “Bu saldırı terör maskesiyle Türkiye'ye açılan açık bir savaştır” dedi.

Orakoğlu: Bu Türkiye’ye açılan bir savaştır!
138 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

39 insanımızın hayatını kaybettiği, Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübüne düzenlenen terör saldırısıyla ilgili A Haber canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulunan Eski İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu “Bu saldırı terör maskesiyle Türkiye'ye açılan açık bir savaştır” dedi.
Ortaköy'deki terör saldırısını A Haber ekranlarında değerlendiren Eski İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu, yaşanan bu saldırının açık bir şekilde Türkiye'ye terör örgütü maskesiyle açılmış bir savaş olduğunu söyledi.
Orakoğlu, “Bu saldırının sebebi Türkiye'nin Ortadoğu'da birçok konuda ön almasıdır. Hatırlarsanız Musul operasyonu başlarken Irak Başbakanı İbadi küresel güçlerin etkisinde kalarak operasyona Türkiye'yi dahil etmek istemiyordu. Operasyonun başlaması için zamanlamada aslında erkendi. Çünkü bu operasyonun başarılı olabilmesi için Rakka ve Havaici denilen bölgelerdeki kurgu DEAŞ unsurlarının temizlenmesi gerekiyordu. Bunların yapılmadan bu operasyona başlandığı görüldü ve tam netice alınamadı. Musul operasyonunda DEAŞ'ın üç tarafı sarılmıştı bir yol açık bırakılmıştı. O yol şuan Türkiye'nin Fırat Kalkanı ile halletmek üzere olduğu El Bab'a gidiyordu. Yani, Havaici'deki ve Musul'daki DEAŞ unsurlarını buraya yönlendirerek Fırat Kalkanı operasyonuna derbe vurulmak isteniyordu.
Türkiye ALLAH'a şükür Suriye'nin 2011 yılından beri hatta Irak'ın toprak bütünlüğünü savunan hemen hemen tek ülkeydi. Bugün geldiğimiz noktada Suriye ve Irak'ta Türkiye'nin politikalarının ne kadar doğru olduğunun bir kanıtıda (ABD başkanlığına) yeni seçilen Trump'ın Suriye ve Irak'ta 7 tane güvenli bölge kurulabilir sözüdür” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu