Samsun Haberim | Samsun Haber

OMÜ’nün Okul Sekreteri Bülent Güler, FETÖ/PDY Abisi mi?

OMÜ'nün Terme'de bulunan Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Bülent Güler'in okul içerisindeki davranışları hayret ettirirken, “Bülent Güler, FETÖ/PDY'nin OMÜ Terme Abisi mi?” sorusunu akıllara getiriyor.

OMÜ’nün Okul Sekreteri Bülent Güler, FETÖ/PDY Abisi mi?
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Terme Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Bülent Güler'in okul içerisindeki bağımsız tutumları, başta öğrenci ve okul personeli olmak üzere Termeliler tarafından hayretle karşılanıyor. Yüksek Okul Sekreteri Bülent Güler'in okul içerisinde adeta kendi çiftliğini kurduğu ve bazı okul personelini kendi şahsi hizmetinde kullandığı iddiaları şok etkisi yarattı.

Adeta Güler'in OMÜ'deki bağ evi

İddialara göre sekreter Bülent Güler, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası FETÖ soruşturmaları kapsamında görevden alınan ve ihraç edilen, şuanda cezaevinde tutuklu bulunan önceki dönem okul müdürü Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu tarafından korundu ve okul içerisindeki rahat tavırları bu dönemde başladı. Personele karşı da dayak atma derecesinde şiddet uyguladığı söylenen Bülent Güler'in aynı zamanda OMÜ'ye ait okul içerisindeki bazı kullanım alanlarını tel örgüyle çevirerek kendine özel bir bağ evi formatında kullandığı ifade edildi.

OMÜ imkanlarını kendi ihtiyaçları için kullanıyor

Okulda kendine özel bir alan oluşturan ve burayı tel örgülerle çeviren Bülent Güler, kimseyi sokmadığı bu alanın içerisine yaptığı özel köpek ve tavuk kulübelerinde hayvan besliyor. Bununla da yetinmeyen okul sekreteri Bülent Güler, okul içerisinde eviymiş gibi kullandığı bu alanda av arkadaşlarına davetler verip mangal partileri düzenliyor.

Sekreter Güler okuldan ateşli silah satıyor

Düzenlediği bu toplantılarda da okul çalışanlarını hizmetinde kullanan Güler, okul içerisine sokulmaması gereken çeşitli maddeleri de odasındaki masasında sergilemekten çekinmezken, sosyal medya hesaplarında Ördek, Tüfek gibi şeylerin resimlerini paylaşıyor. Beslediği hayvanları okul çalışanlarına baktıran ve kendisine karşı çıkan personele karşı olumsuz tavır ve tutum sergileyen Güler'in çocuklarını da okula getirerek yine okul çalışanlarına baktırdığı, ayrıca okul içerisinde ateşli silah satışı gerçekleştirdiği de elimize ulaşan bilgiler arasında.

Bülent Güler, FETÖ'nün OMÜ Terme Abisi mi?

FETÖ'den ihraç edilen ve şuanda cezaevinde tutuklu bulunan Eski okul müdürü Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu'nun ardından okula müdür olarak atanan Doç. Dr. Erol Terzi'nin de Bülent Güler'in olumsuz tutum ve davranışlarından haberdar olduğu fakat konuyla ilgili bugüne kadar herhangi bir işlem yapmamış olması da akıllarda soru işaretleri oluştururken; Tüm bu tutum ve davranışlarıyla okulda adeta kendi beyliğini kurmuş olması, bugüne dek kendisine hiçbir üst yetkilinin dokunmamış olması ve korunmasından dolayı, "Bülent Güler, FETÖ/PDY'nin OMÜ Terme Abisi mi?" sorusunu akıllara getiriyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu