Nurten Koçer: “İnsanlar hayatına yön verebilir”

Yaşam Koçu, Bilinçaltı Sembol Eğitmeni, Regresyonist Nurten Koçer, bilinçaltı konusunda, insanlara yönelik olarak yaptığı uygulamalarla, kişilerin kendi aklındaki soruları, kendilerinin cevaplamalarını sağlıyor.

HERKESE GÜVENİLMEMELİ

Koçer yaptığı açıklamada, yaşam koçu olan herkese güvenmemek gerektiğini belirterek, "Rehberin de öncelikle kendinde öfke takıntısını ve kendindeki problemleri çözmüş olması gerekiyor. Sosyal medyada tanınıyor diye her rehbere güvenmemeli" dedi.

İYİ REHBER NASIL SEÇİLİR?

Koçer açıklamasının devamında, "Medyada aktif olan yada para kaygısı olan rehber kişilere yardımcı olamaz. Sağlığıyla ilgili aşamadığı durumlar olan rehber de danışanlarına iyilik getiremez." diye konuştu.

KİŞİSEL GELİŞİMDE BİLİNÇALTININ ÖNEMİ

Nurten Koçer, "Dünyaya gelindiği andan itibaren kişilere yapılan öğretiler vardır. Yemek yemek, uyumak, konuşmak, hastalık, çaresizlik, öfke gibi..7 yaşına kadar bu öğretiler depolanır. Bu depolanan öğretilerde 'çaresizlik' de olduğu için bir döngü içine gireriz. Bu döngüde öğrendiğimiz şeyleri yapmaya başlarız. Bunların dışında bir de 'siz' varsınız. Sizin farkındalığınız var. Dünyaya geliş amacınız var. Ancak dünyaya geliş amacınızı farkederseniz bu döngüleri yıkmak çok kolay olur ve her şey basit hale gelmeye başlar." dedi.

İNSANLAR HAYATLARINA KENDİLERİ YÖN VEREBİLİR

İstenilen bir şeyin elde edilmesi için zihne emir vermek gerektiğini anlaran Koçer, "Alt zihin ve üst zihin dediğimiz iki tane bölüm var. Zihniniz sizden emretmenizi bekler. Yalnız, emirden emin olmanız gerekir. Evrene 'ben sağlık istiyorum, güzel bir ev istiyorum, bol para istiyorum' dediğinizde, eğer emin olmazsanız, aklınızdan geçirdiğiniz olumsuz düşünceler onların olmamasına neden olur. Olmasını istediğiniz şeyler için beyninize 'ben bunu hakediyorum' emrini vermeniz gerekir." diye konuştu.

Bir cevap yazın