Samsun Haberim | Samsun Haber

New York’ta tren kazası terör saldırısı sanıldı! 103 yaralı var

New York’ta meydana gelen tren kazasında şans eseri ölen olmazken 103 kişi yaralandı. Brooklyn Atlantic Terminal’de meydana gelen tren kazası ilk başta bir terör saldırısı sanıldı.

New York’ta tren kazası terör saldırısı sanıldı! 103 yaralı var
150 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

New York’ta Long Island bölgesine giden yolcu treni Brooklyn Atlantic Terminal’ de raydan çıktı. New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) kazada 103 kişinin hafif yaralandığını açıkladı.Rockaway’den hareket eden LIRR (Long Island Rail Road) treni, yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı sabah saatlerinde Brooklyn Atlantic Terminalinde platformda bekleyen yolculara çarptı.
Sabah 8.20’de meydana gelen kaza sonrası yararlılar çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı. Bazı hafif yararlılara, ilk yardım
ekipleri terminalde müdahale etti.Kaza sırasında büyük panik yaşandı. Görgü tanıkları terminalde bekleyen yolculara büyük bir gürültüyle çarpan treninin terminalde büyük bir duman kitlesi oluşturduğunu belirttiler.
Kaza sırasında trende 600 – 700 kadar yolcunun bulunduğu belirtildi. Yaralıların çoğunun ayakta tedavisi yapıldı.
New York Valisi Andrew Cuomo trenin normal bir hızla seyrettiğini belirtti. Vali Cuomo, yaralıların durumun iyi olduğunu, kazada en ağır yaralan kişilerde bile hayati tehlike olmadığını belirtti. Cuomo,” En ağır yarılı olarak ayak kırıklarını sayabiliriz” dedi
Terör saldırısı korkusu büyük panik yarattı
Yetkililer trenin platforma çarpması sırasında meydana gelen patlama ve duman sonucu bir terör saldırı olması korkusuyla terminalde büyük paniğin yaşandığını belirtti.Tren kazası nedeniyle bazı tren hatlarındaki seferler geçici olarak durduruldu. Yetkililer kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu