Samsun Haberim | Samsun Haber

Neslihan Hancıoğlu’nu kim kandırıyor?

Milletvekili Hancıoğlu ya bazı konularda “Duymadım, görmedim, bilmiyorum” politikasıyla hareket ediyor, ya da onu birileri kandırıyor, siyaseten hata yapmasını sağlıyor.

Neslihan Hancıoğlu’nu kim kandırıyor?
Samet Gürcü
Samet Gürcü( okk.nur@gmail.com )
49.734 views
04 Mayıs 2020 - 12:37
Kanal Nok

Samsun’un basında en aktif milletvekillerinden biri Neslihan Hancıoğlu. Hemen hemen her konuda duyarlılık göstererek kamuoyunun bilmesi gerekenleri basınla paylaşarak zaman zaman gündem oluşturmayı başarıyor.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu geçtiğimiz gün, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde mahkemeyi kazanmasına rağmen alacakları ödenmeyen çalışanlarla ilgili bir basın açıklaması servis etti.

Bir milletvekilinin, haksızlıklar karşısında dimdik durarak, vekaletini aldığı milletin haklarını savunması kadar güzel bir şey olamaz. Kendisine bu sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiği için teşekkür ediyorum.

Emek, en kutsal değerdir.

80 kadar çalışanın yargı tarafından da tescillenmiş olan olacaklarını alması için herkesin, Milletvekili Hancıoğlu’na destek vermesi, söylediklerine kulak vermesi gerektiğine inanıyorum.

Fakat Milletvekili Hancıoğlu ya bazı konularda “Duymadım, görmedim, bilmiyorum” politikasıyla hareket ediyor, ya da onu birileri kandırıyor, siyaseten hata yapmasını sağlıyor.

Çünkü siyaset yaptığı Cumhuriyet Halk Partisinden Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, Hancıoğlu’nun düzenli aralıklarla basına servis ettiği açıklamalardan, dikkat çektiği konulardan çok uzak…

Atakum Belediyesine karşı CHP’li kadrolar tarafından zulme uğramış emekçiler tarafından kazanılmış onlarca dava var. Sayın Hancıoğlu’nun ifadesiyle, yargı tarafından da tescillenmiş olan alacaklarını alamamaktadırlar. Başkan Deveci, kendisinden hak talebinde bulunan herkese yargı yolunu gösterip, davayı kazanmasına rağmen ödeme yapmıyor.

Evine ekmek götürmekte zorlanan, Atakum Belediyesinden alacağı asgari ücret ile kredisini, ev kirasını ödeyen, çocuklarının okul masraflarını, bebeğinin mamasını, bezini alan gariban işçiye bu yapılanın adı zalimlik değil de nedir?

Her konuda duyarlılık gösteren Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun, Atakum Belediyesi eliyle aç ve açıkta bırakılan, maaşları ödenmeyen, işten atılarak tazminatları da gasp edilen işçilerle ilgili tek bir söz söylememesi, bu açıklamalarının kamuoyu nezdinde itibar görmemesine neden oluyor.  

Hukuku ayaklar altına alan bir belediyeniz varken, bu belediye ile ilgili tek bir söz etmeyip, aynı konularda başkalarına söylediğiniz sözlerin anlamı olmayacaktır.

Elimde Atakum Belediyesi ile ilgili Hancıoğlu’nun da dikkatini çekeceğini düşündüğüm sayfalar dolusu bilgi ve belge var. Eğer isterse elimdeki belgeleri Sayın Hancıoğlu ile paylaşmaya hazırım.

Samet Gürcü

denizli escort bayan

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu