Samsun Haberim | Samsun Haber

Neslihan Hancıoğlu, “Samsun’a ihanet olur”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Atatürk Kültür Merkezi'ni yıkarak yerine yeni bir fuar alanı oluşturma planına karşı çıkan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Samsun'un kültür-sanat faaliyetlerinin önemli bir bölümünün icra edildiği AKM'yi yıkmak, Samsun halkına yapılmış büyük bir ihanet olur. ” dedi.

Neslihan Hancıoğlu, “Samsun’a ihanet olur”
211 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) yıkma planına tepki gösterdi. Samsun'u, bölgenin cazibe merkezi haline getirecek her çalışmayı destekleyeceklerini ancak şehrin en büyük kültür ve sanat yapısının yıkılarak yerine bir fuar kurulmasını kabul etmediklerini ifade eden Hancıoğlu şunları kaydetti:
"Kentin doğusunda ve batısında birçok alternatif alan dururken yada mevcut fuar alanını, tıpkı eskiden olduğu gibi yeniden bir cazibe merkezine dönüştürecek çalışmalar yapılabilecekken; Samsun'un kültür-sanat faaliyetlerinin önemli bir bölümünün icra edildiği AKM'yi yıkmak, Samsun halkına yapılmış büyük bir ihanet olur. Başkan, Samsun'da 'kültür ve sanatın düşmanı' olarak anılmak istemiyorsa, oraya dokunmaz. Şayet dokunursa, karşısında Samsunluları bulur, sanatseverleri bulur!"

NEDEN SAMSUN, NEDEN HAZİNE, NEDEN KASIM?

Hancıoğlu, açıklamasında ilginç bir ayrıntıya da işaret etti. Son iki yılın Kasım aylarında Samsun'da yapılan iki toplantıya dikkat çeken Hancıoğlu, şöyle devam etti:

"Samsun'da, 5 Kasım 2018 günü Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati bazı işadamlarıyla bir toplantı yapmıştı. Bundan tam bir yıl sonra, 7 Kasım 2019'da ise bizzat bakan Berat Albayrak yine iş dünyası temsilcileriyle 'Samsun'a yapılacak yatırımlar' konulu bir toplantı düzenledi. İlk toplantının öne çıkan gündem maddesi Çarşamba Ovası'nı sanayiye açmaktı. Ve o toplantıdan sonra düğmeye basıldı. Şimdi, ovaya enerji santrali bile kurulmaya çalışılıyor. Berat Albayrak'ın katılımıyla, hem de AKM'de yapılan ikici toplantıdan sonra duyuyoruz ki AKM yıkılacak! Yani Hazine ve Maliye Bakanlığı, Samsun'da ne zaman bir toplantı yapsa, Samsun'un başına yeni bir çorap örülüyor, Samsun, birileri için rant aracı haline getiriliyor!"

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu