Samsun Haberim | Samsun Haber

Mustafa Demir’den Samsun Büyükşehir Belediyesinde deprem etkisi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in göreve gelmesinin ardından eski başkanlar Yılmaz ve Şahin'in ekibinde yer alan birçok isim ya görevden alındı, ya da pasif görevlere çekildi. Bu durum Başkan Demir'in, kendisinden önceki dönemlere savaş açtığı şeklinde yorumlandı.

Mustafa Demir’den Samsun Büyükşehir Belediyesinde deprem etkisi
1.215 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, göreve gelir gelmez eski Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin'in ekiplerini tasviye etmeye başladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Mustafa Demir koltuğa oturdu, eski Başkanlar Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin'in kadrolarını bir bir görevden aldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "A Takımı"nı oluşturuyor. Görevden alınan daire başkanlarına her gün yeni bir isim ekleniyor. Başkan Demir, "Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz" dedi.

mustafa demir

Büyükşehir'de görevden alınan daire başkanlarının yerine yeni isimler seri bir şekilde atanırken Başkan Mustafa Demir'in Genel Sekreterliği görevine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden İlhan Bayram geldi.

SAMULAŞ Genel Müdürlüğü'ne Enver Sedat Tamgacı, SASKİ Genel Müdürlüğü'ne Fatih Yıldız getirildi. SAMULAŞ İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Gökhan Beler, Otobüs İşletmeleri Müdürlüğü'ne Resul Baktır, Fen İşleri Daire Başkanlığı'na Metin Köksal, Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanlığı görevine Birnaz Özgören, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'na Ercan Uçarlı, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Çetin Kahveci, Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Hakkı Akbulut, Zabıta Daire Başkanı ise Abdülkadir Dizman oldu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde görevden alınan ve görev yerlerini koruyan daire başkanlarının isimleri ise şu şekilde;

GÖREVDEN ALINANLAR

Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam
Dış İlişkiler Daire Başkanı Şenol Kocatepe
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Abdullah Çalık
Makine İkmal Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi
Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Arslan
Zabıta Daire Başkanı Ahmet Açıcı
İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Ulubay
Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever
Anakent İmar Ltd.Şti. Genel Müdürü Erdal Baş 

GÖREVDE KALANLAR

Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan
Kalkınma Dairesi Başkanı Eyüp Elmas
Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Lütfü Coşkun
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Figen Akın
İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin
Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir
Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Ramazan Aydın
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Vekili Asım Papila
Etüt ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Yalçınkaya
Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Eyüp Çakır
Teftiş Kurulu Başkanı Avukat Tuncay Buldan

Kaynak: Samsun Kent Haber

Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam görevden alındı, yerine Metin Köksal getirilirken, AK Partili eski Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce ise İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı'na getirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak İlhan Bayram görevlendirilmişti. Bayram'ın göreve gelmesinin ardından Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Arslan görevden alınmış yerine Bahattin Karakaş getirilmişti. Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Hakkı Akbulut, Cengiz Atalay'ın yerine getirilmişti. Zabıta Daire Başkanlığı'ndan Ahmet Açıcı alınmış yerine Abdülkadir Dizman getirilmişti.

MEHMET EKMEKÇİ GÖREVDEN ALINDI 

En son Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş'ta görevden alınmıştı, yeni görevlendirme yapılmadı. Dünde Makine İkmal Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi görevden alındı, yerine Birol Erdin getirildi 

ULUBAY PASİF GÖREVE 

Daire başkanlıklarında yeni görevlendirmelerde yapıldı. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Ulubay görevden alınarak Trafik İşleri Daire Başkanlığı'na getirilirken, Ercan Uçarlı, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı oldu. İnsan Kaynakları Daire Başkanı Çetin Kahveci'nin yerine Gülhanım Kodalak getirildi. 

YOLLAR KÖKSAL'A EMANET 

Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Çam'da görevden alınarak yerine Metin Köksal getirildi. Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanlığı görevine ise Birnaz Özgören getirildi. AK Parti Asarcık eski Belediye Başkanı ve Adayı İbrahim Yüce ise İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı'na getirildi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na Abdullah Çalık getirildi. Dış İlişkiler Daire Başkanı Şenol Kocatepe'de görevden alınarak, yerine Ayhan Çakır getirildi.  

YERLERİNİ KORUYANLAR 

Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan, Kalkınma Dairesi Başkanı Eyüp Elmas, Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Lütfü Coşkun, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Figen Akın, İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Ramazan Aydın, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Vekili Asım Papila, Etüt ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Yalçınkaya, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Eyüp Çakır, Teftiş Kurulu Başkanı Avukat Tuncay Buldan görev yerlerini korudu. HedefHalk/Zekeriya FIRAT

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu