Samsun Haberim | Samsun Haber

MHP’li Yıldırım: Milletimizin kararı belirsizlikleri ortadan kaldıracaktır’

Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım Türkiye'nin bir kaos ortamının içerisinde bulunduğunu aktarırken konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MHP’li Yıldırım: Milletimizin kararı belirsizlikleri ortadan kaldıracaktır’
120 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım Türkiye'nin bir kaos ortamının içerisinde bulunduğunu aktarırken konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Son bir kaç yıl içerisinde ülke gündemini derinden etkileyen bir çok vahim olayın meydana geldiğini ve bu olayları üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden Yıldırım, “Gerek iç, gerekse dış siyasi olayların faturasını milletçe ağır bir şekilde ödediğimiz açıkça ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak önceliğimiz her zaman Ülkemiz ve Milletimiz menfaatlerinden yana olduğu bilinmektedir. İlkeli duruşumuzdan ve ifade ettiklerimizin arkasında olduğumuzdan hiçbir zaman ödün vermeyeceğimiz de ortadadır. Lakin ülke gündeminin hızlı bir şekilde değişiyor olması ve milletimiz üzerinde oynanan algı yönetimleri bir karmaşa meydana getirmiştir” dedi.'Teröristle müzakere değil mücadele edilmesi gerekir'15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin Türkiye açısından çok vahim ve bilinen durumları açıkça gün yüzüne çıkardığını aktaran MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, “Bu girişimi gerçekleştirmek isteyen FETÖ yapılanmasının bu denli işler yapması ve fark edilmemiş olması ise ayrı bir sorun olarak önümüzde durmaktadır. Ülkemizin dış ve iç terör örgütlerinin eylem sahası haline gelmiş olması teröristle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Birçok genç kardeşimizi kahpe kurşunlarla Şehit edilerek kaybetmiş olmak bizlere çok acı vermiştir” dedi.'Önceliğimiz devletimizin bekası ve milletimizdir'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de söylediği gibi, ülke yönetimindeki belirsizlik, kanun ve yasaların çiğnenmesinin önüne geçilmesi için Anayasa Değişikliği sürecine girdiklerini söyleyen Başkan Yıldırım, “Bu süreci genel başkanımızın talimatları doğrultusunda ülke ve millet bütünlüğümüze zarar getirmeyecek şekilde üst düzey özen göstererek geçirmemizin daha önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Milletimizin kararı ile bu belirsizlik önümüzden kalkacaktır. Asıl gündemimiz olması gereken ülke güvenliği, devletimizin bekası ve milletimizin refahı için yapılması gerekenlere kafa yormamız daha doğru olacaktır. Tekrar söylemek istiyorum ki ayrışmanın önüne geçmek en büyük mücadelemiz olmalıdır. Çünkü bunun tamiratının gönüllerin tekrar bir atmasının çok zor olacağını görmemiz gerekmektedir. Bu süreçte bizlere yöneltilen AKP'nin söylediklerini yapıyorsunuz söylemlerinin gerçeği yansıtmadığı gibi aslında iktidar partisinin MHP'nin politikalarını uygulamaya koyduğunu da görmezden gelmememiz gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bizler MHP olarak siyasi çıkarlarımızı ön planda tutarak hiçbir zaman hareket etmedik bundan sonrada etmeyeceğiz. Önceliğimiz her zaman devletimizin bekası ve milletimizdir” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu