Samsun Haberim | Samsun Haber

Meydanları Bu Kahpelere Bırakacak Kadar Alçalmadık

Beşiktaş'taki hain saldırılarda yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret eden Erdoğan, çok sert konuştu: “Bu memleketi bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık.”

Meydanları Bu Kahpelere Bırakacak Kadar Alçalmadık
228 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Dün akşam saatlerinde İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırılarında 30'u polis 8'i sivil olmak üzere 38 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaralı vatandaşları hastanede ziyaret etti. Hastane ziyaretinden sonra gazetecilere kısa bir demeç veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör saldırısıyla ilgili çok sert konuştu: “Terör belasıyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizden halkımızın şüphesi olmasın. Biz öyle korkup meydanı bu alçaklara, bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz bu yola çıkarken kefenlerimizi giyerek çıktık” dedi.
Hain terör saldırısında yaralanan vatandaşları bulundukları Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret eden Cumhurbaşkanı, 2 vatandaşın yoğun bakımda olduğunu diğer vatandaşların ise durumlarında endişe edecek bir şey bulunmadığını söyleyen Erdoğan, “Doktorlarımız durumlarının iyi olduğunu söyledi” dedi.Bunların bu vatanda en ufak bir hissesi söz konusu değildirTerör belasıyla mücadeledeki kararlılıktan vazgeçilmeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bu vatanda en ufak bir hissesi payı söz konusu değildir. Bunların vatanperverlik, milliyetperverlik gibi bir aşkları yoktur. Bunlar kalleşçe alçakça, otobüslerine binmeye çalışan bu aslanlarımıza el yapımı bomba yüklü araçla her iki noktadan saldırıyor. Hakikaten içimizi sızlatan bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.Şunu bilsinler ki bunları yanlarına bırakmıycazHain saldırının failleri için hainler diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunlar bilsinler ki, bu yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız, daha ağır bedeller ödeyecekler. Biz şahadet makamına ermeyi şereflerin en yücesi olarak bir inancın, bir düşüncenin mensuplarıyız. Onun için de bundan çekinmek gibi bir şey söz konusu değil. Bu vatan, bir defa bu vatanın gerçek anlamda sahiplerinindir. Bunların bu vatanda en ufak bir hissesi, payı söz konusu değildir. Çünkü bunların bu vatana yönelik bir vatansever aşkları falan yok, milliyetperver diye bir aşkları yok” ifadelerini kullandı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu