Samsun Haberim | Samsun Haber

Metro Turizm’den o habere açıklama!

Türkiye'nin önde gelen seyahat firmalarından olan Metro Turizm, bugün bazı basın kuruluşları tarafından yapılan 'Metro Turizm'den Militanlara Büyük Hizmet' başlıklı haber ile ilgili açıklamada bulundu.

Metro Turizm’den o habere açıklama!
212 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

'Metro Turizm’den Militanlara Büyük Hizmet' başlığı altında çeşitli basın kuruluşlarında yer alan haberler ile ilgili açıklamada bulunan Metro Turizm bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Metro Turizm, bahse konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün 'Metro Turizm’den Militanlara Büyük Hizmet' başlığı altında çeşitli basın kuruluşlarında yer alan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Haberin geçtiği bölgede yıllardır Türkiye’den 2. el otobüs satın alımları yapılmaktadır. Fotoğraflarda yer alan otobüs uzun yıllar önce filomuzda çalışmış, şimdiyse firmamızla hiçbir bağı ve alakası olmaksızın başka kişi veya kişilerce Suriye’de kullanıldığı açıkça ortadadır. Halen filomuzda yer almayan ve üzerinde “yasal olmayan” yollarla firmamızın logolarını içeren otobüsün Metro Turizm ile bu şekilde ilişkilendirilmesi, asılsız ve dayanıksız haberlerin yaratılarak halkımızda farklı bir algının oluşmasına neden olması bizleri ayrıca üzmektedir. Hal böyle iken, artık belli çevrelerin şirketimizi karalamaya yönelik sistematik hale getirdiği bu tip iddiaların takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı, muhataplar hakkında ve buna yalan haber yapmak suretiyle iştirak eden basın kuruluşları hakkında yasal yollara başvurmaktan kaçınmayacağımızı kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verildi.
 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu