20 HAZİRAN 2019 Perşembe 12:21
Manşet
Giriş Tarihi : 03-02-2017 01:09   Güncelleme : 03-02-2017 01:09

Mersin Şehir Hastanesi açılışı bugün yapılıyor! Devlet Hastanesi açılışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından açılışı yapılacak Mersin Şehir Hastanesi açılıyor. Mersin Devlet Hastanesi açılışı bugün yapılıyor. Hastanede 6 Şubat'tan itibaren hasta kabulüne başlanacağı bildirildi

Mersin Şehir Hastanesi açılışı bugün yapılıyor! Devlet Hastanesi açılışı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından açılışı yapılacak Mersin Şehir Hastanesi açılıyor. Mersin Devlet hastanesi açılışı bugün yapılıyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından açılışı yapılacak açılışında son hazırlıklar tamamlandı. Mersin Devlet Hastanesi açılışı bugün yapılıyor. Hastanede 6 Şubat'tan itibaren hasta kabulüne başlanacağı bildirildi.Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Memnune Çamsarı, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin Şehir Hastanesinin açılması için titizlikle çalıştıklarını ve hasta kabul aşamasına geldiklerini belirtti.Mersin Şehir Hastanesi bugün açılıyor!Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için çaba harcadıklarını ve çalışmaların tamamladığını aktaran Çamsarı, şöyle devam etti: "Şehir hastanemiz artık kabul aşamasına geldi. Hastanede son kontrolleri yaptık ve hizmete hazır hale getirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından 3 Şubat Cuma günü açılışı yapılacak. Hastane 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren hasta kabulüne başlayacak, Mersin Devlet Hastanemiz de pazartesi gününe kadar hizmet verecek. Şehir hastanemizdeki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yaptık ve hastaneyi vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirdik. En küçük prizden son teknoloji cihazın çalışmasına kadar kontroller yaptık." Çamsarı, hastanedeki sağlık hizmetinin kamu garantisinde olduğunu anımsatarak "Kamu ve özel işbirliğinde sağlık hizmeti tamamen kamunun garantisinde. Vatandaşlarımız daha önceki kamu hastanelerinde hangi hizmeti ne şartta alıyorlarsa şehir hastanemizde de alacaklar. Bu kamunun bir sağlık hizmetidir. Bin 253 yatak kapasitesine sahip hastanemizde Mersinlilerin talep durumuna göre yeni alanlar ve uzman kadrolar oluşturabiliriz" ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'la geldiği Mersin'de Vali Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Akdağ, burada yaptığı konuşmada, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Mersin Şehir Hastanesi'nin açılacağını söyledi.

Mersin Şehir Hastanesi kapılarını açmak için gün sayıyor

Hastaneyle ilgili son durumu yerinde görmek ve hazırlıkları değerlendirmek için kente geldiklerini ifade eden Akdağ, "Yarın Mersin'e layık bir açılış gerçekleştirmek istiyoruz. Mersinli kardeşlerimizi de bu açılışa bekliyoruz. Bu açılışa ben çok büyük bir önem veriyorum. Hem Mersin'e hem de çevredeki vatandaşlara hizmet edecek bir hastaneyi açıyoruz." diye konuştu.

Akdağ, Mersin'e sağlık turizmiyle ekonomik açıdan katkı verebilecek yeni bir dönemin de önünün açıldığını aktardı.

"Cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni hastanelerini yapıyoruz"

Akdağ, hastanenin Mersin Üniversitesindeki (MEÜ) hocaların da hizmet vermesi için de hazır olduğunu belirtti.

MEÜ yönetimiyle uyumlu çalıştıklarını vurgulayan Akdağ, şöyle devam etti:

"Karşılıklı işbirliği yapıp üniversitedeki hocalarımızın maharetlerini de Mersin Şehir Hastanesi'nde sergilemelerine fırsat tanımış olacağız. Büyük bir emek var tabii işin arkasında. Son 15 gündür 1 aydır ilgili firma gece gündüz çalıştı. Bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. Avrupa'nın şu anda en mükemmel hastanesini hizmete sokuyoruz. Ben iddialı konuşmayı sevmem ama işin gerçeği bu. Yeni Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni hastanelerini yapıyoruz. Sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini şehir hastaneleriyle taçlandıracağız. 41 bin yatak yapacağız. Türkiye'de Sağlık Bakanlığına ait yatakların 3'te biri şehir hastanelerinde olacak. Allah izin verirse zaten 2020'lere kadar Türkiye'de her yatağı 1 kişiye mahsus olan hastaneler dışında hastanemiz kalmayacak. Allah bir kaza bela vermezse 2020-2021'lere kadar Türkiye'deki bütün hastaneleri modernleştirmiş olacağız. Avrupa bugün bu işin bize göre çok uzağında. Allah'a şükürler olsun."

"Önemli bir gün"

Bakan Elvan da yarının Mersin için özel bir gün olduğunu belirterek, "Türkiye büyük ölçekli yatırımları, ses getiren yatırımları yapmaya devam ediyor, bundan sonra da devam edecek. İnşallah kamu ve özel sektördeki kuruluşlarımızla ülkemizi büyütmeye, güçlendirmeye hep birlikte devam edeceğiz." dedi.

Bakanlar Akdağ ve Elvan sonrasında yetkililerle hastaneyle ilgili toplantı yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA