Samsun Haberim | Samsun Haber

Mehmet Doğukan Bayrak: “O amir görevden alınsın”

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan ve Gazeteci Samet Gürcü'nün sunduğu 55. Dakika programına konuk olan Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Forza Şirinler Tribün Lideri Mehmet Doğukan Bayrak, 'Samsunspor taraftarı olarak, olaylar esnasında telsize basıp 'müdahale edin' diyen amiri kınıyorum.O Amirin görevden alınmasını istiyorum”' dedi.

Mehmet Doğukan Bayrak: “O amir görevden alınsın”
1.047 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan ve Gazeteci Samet Gürcü'nün sunduğu 55. Dakika programına konuk olan Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Forza Şirinler Tribün Lideri Mehmet Doğukan Bayrak, Yeni Çorumspor deplasmanında yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

OLAYLARI AMİRLERİN EGOİST TUTUMLARI BAŞLATTI

Forza Şirinler Tribün Lideri Mehmet Doğukan Bayrak, "Çorum'da olan olayların başlama sebeplerinden biri amirlerin egoist tutumları, kendi başlarına verdikleri kararlardır. Benim bildiğim onların görevi insanları yatıştırmak, sakinliğe davet etmek. Orada aşırı bir kaba tutum sergilemedik." diye konuştu.

KAPILARI ÇOK GEÇ AÇTILAR

Kapıların geç açılmasının olayların fitilini ateşlediğini belirten Forza Şirinler Tribün Lideri Mehmet Doğukan Bayrak, "Çorum Emniyetinin daha önceden önlem alması gerekirdi. Oldukça kalabalık bir gruptuk. Daha farklı yerlerde önceden önlemler alınır. Önceden böyle bir durumla karşılaşmamış olabilirler. Bu durum onların acemiliğine geldi. Kapıları çok geç açtılar. Kapıları saat 10.00 ya da sat 11.00 gibi açmış olsalardı, herkes çok rahat bir şekilde yerini alırdı. Bu durum yaşanmazdı. Çorum halkına ve başkana çok teşekkür ederiz.  Bizi en iyi şekilde karşıladılar. Bu  tatsız olayların olmaması gerekiyordu" dedi.

SAMSUNSPOR TARAFTARINA TOMA İLE SU SIKILMASINA GEREK YOKTU

Taraftara TOMA ile su sıkılması ile ilgili konuşan Bayrak, "Orada su sıkılmasına gerek yoktu. Bu durum acemilik sebebiyle böyle oldu. Oradaki yetkili olan amirin egoist tavırları sonucu bu durum ortaya çıktı. Telsizle müdahale edin denmedikten sonra, oradaki polis memuru kafasına göre müdaha edemez. " diye konuştu.

SONUNA KADAR YÜKSEL YILDIRIM'IN ARKASINDAYIZ

Tribün gruplarının bedava gelmediğini, hepsinin bedelini ödeyip de geldiğini belirten Bayrak, "Sonuna kadar bu durumun arkasındayız. Kimse oraya bedava gelmedi, herkes bedelini ödeyip geldi.Bilen de konuşuyor bilmeyen de konuşuyor. Bizim şuanki Başkanımız Yüksel Yıldırım'dır. Sonuna kadar da onun arkasındayız. Samsunspor taraftarının şöyle düşünmesi lazım, bu camia alt yapısıyla, taraftarıyla, başkanıyla büyüyecek." dedi.

BEN ARMANIN PEŞİNDEYİM

Yüksel Yıldırım'ın her daim peşinde olduğunu vurgulayan Mehmet Doğukan Bayrak, "Benim yaşam tarzım Kırmızı-beyaz.Ben kendi doğrularımla ilerliyorum. Ben Armanın peşindeyim, bu armaya kim sahip çıkıyorsa, onun da peşindeyim.Hiç bir zaman bırakmam. Yüksel Yıldırım'a da her zaman teşekkür ediyorum. Biz Yüksel Yıldırım'ın peşindeyiz bunu da herkes bilsin. Çorum maçı geçti, artık önümüze bakmalıyız. Sosyal medyadaki polemikleri de bırakmamız gerekiyor.Evet Emniyet hatalı davranmıştır.Ama biz Samsunspor taraftarı olarak, olaylar esnasında telsize basıp 'müdahale edin' diyen amiri kınıyorum.Soruşturma açılmasını, görevden alınmasını istiyorum" diye sözlerine ekledi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu