Samsun Haberim | Samsun Haber

Lütfiye Demirtaş: ”Onları mutlu görmek bizi memnun ediyor”

İlkadım Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş: “Amacımız, sadece kıyafet yardımı yapmak değil, aynı zamanda, çocuklarımıza mağazada alışveriş yapmanın sevincini yaşatmak istedik. Onları mutlu görmek bizleri memnun ediyor. ” dedi.

Lütfiye Demirtaş: ”Onları mutlu görmek bizi memnun ediyor”
112 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

İlkadım  Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ismini vermek istemeyen hayırseverin yaptığı bağış üzerine, ilçede yaşayan çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulundu. Yeni kıyafetlere sahip olmanın heyecanını yaşayan çocukların ve ailelerinin mutlulukları gözlerden kaçmadı. 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek maddi durumu yetersiz olan çocukların kışlık kıyafet ihtiyacını karşılamak adına Hayırsever insanlara yol haritası olan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş,  100 çocuğa yardım elini uzattı. Tespit edilen adreslerden belediye yetkilileri ile alınan ihtiyaç sahibi aileler ve çocuklar alış-veriş merkezinde istedikleri kıyafetleri seçerek sahip olmanın mutluluğunu yaşadı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM

İhtiyacı olan aileleri yerinde ziyaret edip tespit ettikten sonra yardım için davet eden Koordinasyon Merkezi in hizmetlerini bu zamanda takdir edilecek düzeyde olduğunu söyleyen N.S, '' Eşim cezaevinde kendim ise  hastalığımdan ötürü çalışamıyorum  2 çocuğum ile geçim mücadelesi veriyorum. Yaptığım başvuru sonrası evime bizzat  gelerek tespit yapan Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş'a hayata tutunmak adına yaptığı yardımlardan ötürü teşekkür ederim'' dedi. 

ONLARI MUTLU GÖRMEK BİZİ MEMNUN EDİYOR

Çocuklara kışlık kıyafet yardımını büyük bir memnuniyetle yaptıklarını belirten Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş "Bugün çocukların gönlünü kazanmaya çalışıyoruz. Meşakkatli hayat yolculuklarında bir nebze olsun destek olduk. Çocuklarımıza kendi elbiselerini kendi arzularına göre seçme imkanı sunduk. Amacımız, sadece kıyafet yardımı yapmak değil, aynı zamanda, çocuklarımıza mağazada alışveriş yapmanın sevincini yaşatmak istedik. Onları mutlu görmek bizleri memnun ediyor. Ben bu vesile ile soğuk kış gününde bu anlamlı yardım yapan hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Sistemimizde kaydı bini aşan muhtaç ailelere yapılan yardımlara katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz  bize sosyal medya ve telefon hattımız 444 55 01’den  dahili 1055-56 tuşlayarak ulaşıp  bilgi alabilirler" ifadelerini kullandı.

 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu