KYK yurt başvuruları bu gece sona eriyor

Geçtiğimiz günlerde başlayan yurt başvurularının son günü 10 Eylül pazartesi gecesi. Sonuçların ise ne zaman açıklanacağı merak konusu
KYK yurt başvuruları yaklaşık bir hafta önce başladı. E-Devlet üzerinden alınan KYK yurt başvuruları 10 Eylül Pazartesi gecesi sona erecek. Başvuruyu yapan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı.
KYK yurt başvuruları başladı, öğrenciler ise okuyacakları şehirlerde barınma sorunlarını çözüm bulmak için yurt başvuruları yapıyor. Yurt başvurusu yapan öğrenciler şimdi ise KYK başvuru sonuçları ne zaman araştırmaya başladı.Sonuçlar ne zaman açıklanacak?Geçtiğimiz günlerde başlayan ve bu gece sona erecek olan KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanma tarihi ise henüz belli olmadı. Geçtiğimiz başvuru dönemlerinde sonuçlar Eylül ayı içerisinde açıklanmıştı. Bu sene için de yine Eylül ayı içerisinde KYK başvuru sonuçları açıklanması bekleniyor.KYK Yurt başvuruları nasıl yapılacak?Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler internet üzerinden yurt başvurularını yapabiliyor. KYK yurt başvurusunu yapmak isteyen öğrenciler aşağıda bulunan linke tıklayarak TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girebilir. Eğer e-Devlet şifresi olmayan öğrenciler en yakın PTT’den şifre talep edebilirler. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra KYK yurt başvuru işlemini gerçekleştirmek için 9 aşamalı işlemi tamamlamak gerekiyor. Öğrencilerin kimlik bilgileri, öğrenim bilgileri, adres bilgileri, özel durum bilgileri, aile bilgilerini sisteme girmesi gerekiyor.KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINBakan'dan KYK Yurt açıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, üniversite hayatına bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz, ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları, gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığa hazırız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın