Samsun Haberim | Samsun Haber

KYK Borçları silinecek mi? Bakan Berat Albayrak açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kredi ve Yurtlar Kurumundan (KYK) alınan öğrenim kredisi hakkında açıklamada bulundu.Bakan Albayrak'ın kyk borçlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklama akıllara 'KYK' borçları silinecek mi? sorusunu getirdi. Peki öğrenim kredisi borçları silinecek mi?

KYK Borçları silinecek mi? Bakan Berat Albayrak açıkladı
156 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kredi ve Yurtlar Kurumundan (KYK) alınan öğrenim kredisi borçları hakkında açıklama yapması, borcu olanlara adeta bir umut kapısı açtı. 

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARI SİLİNECEK Mİ? KYK BORÇLARI İLE İLGİLİ SON DURUM

Bakan Albayrak'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada 'KYK borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz' açıklaması, uzun zamandır bu konuda haber bekleyen ve Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredi borçları olan gençler için umut oldu. Albayrak, çalışmanın borçları erteleme ya da taksitlendirme olup olmadığıyla ilgili bilgi vermedi.

BORÇLARIN SİLİNMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Bu açıklama sonrası KYK borçları silinecek mi? sorusu en çok araştırılan konuların başında oldu. Ancak Berat Albayrak 'ın bu açıklamasına bakacak olunursa borçların silinmesi gibi bir durum söz konusu değil.

İKİ İHTİMAL

KYK kredi borçları için yapılan çalışmanın, yeni bir yapılandırma ya da  faizlerin silinmesi-düşürülmesi üzerinde olduğu öğrenildi.

İLERLEYEN GÜNLERDE DETAYLANACAK

KYK borçları ile ilgili konuda ilerleyen günlerde detayların gelmesi bekleniyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu