Samsun Haberim | Samsun Haber

Kurtulmuş: “Büyük Resmin Adını Çok Net Bir Şekilde Koymalıyız”

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Düzce Üniversitesi'nde katıldığı bir programda önemli açıklamalar yaptı. Kurtulmuş: “ASELSAN mühendislerinin ölümleri tesadüf değil” dedi.

Kurtulmuş: “Büyük Resmin Adını Çok Net Bir Şekilde Koymalıyız”
163 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Düzce Üniversite'nin Akademik Yılı Açılış Törenine katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş son dönemde Türkiye'de yaşanan terör saldırılarını ve bölücü faaliyetleri değerlendirirken, “Büyük resmin adını çok net bir şekilde koymalıyız” dedi.
Akademik yıl açılış töreninde kürsüye çıkan Hükumet Sözcüsü, özellikle 15 Temmuzdan sonra iyice ayyuka çıkan bölücü faaliyetleri işaret ederk başladığı konuşmasında, “Resmin büyüğünü görmek gerek, FETÖ eşkiya çetesi bölgemizdeki ve ülkemizdeki olayların bir parçasıdır. Cizre'de, Sur'da, Silopi'de sokaklara çukurlar kazarak onların içerisine konulan bombalar sadece resmin bir parçasıdır. Terör örgütlerinin Orta Doğu'yu kana bulaması, Halep'te yaşanan insanlık trajedisi, Haşdi Şabi'den, PYD'nin, terör örgütlerinin Suriye ve Irak topraklarında cirit atıyor olması pazılın birer parçası gibi ele alınmalıdır” dedi.Aselsan mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri herhalde tesadüf değildir1940'lı yılların sonlarına doğru Rahmetli Nuri Demirbağ tarafından neredeyse yüzde 100 Türk mühendisliği ile ilk uçağın imal edildiğini hatırlatan Numan Kurtulmuş, o dönemdeki karanlık ellerin fabrikayı kapatarak bu işi bozduğunu söyledi. “Tenekeden imal edilen otomobilleri” Türkiye'de yabancı lisanslarla sattıklarını dile getiren Başbakan Yardımcısı, “Çünkü kendi uçağını yapan bir Türkiye, kendi arabasını yapan bir Türkiye, kendi savaş uçağını yapan bir Türkiye, kendi tankını yapan bir Türkiye istemiyorlar. Güçlü bir Türkiye bu yaşananlara izin veremezdi. Ondan dolayı bunları yaptılar” dedi.
ASELSAN mühendislerinin genç yaşlarında birer birer hayata veda etmelerinin tesadüf olamayacağını dile getiren Numan Kurtulmuş, “Bütün bu yapılanlara baktığımızda, Türkiye'nin bir tane piyade tüfeği almak için yabancıların kapılarında diz çöküp beklemesini istiyorlar. Türkiye böyle bir ülke olmayacaktır.” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu