Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

Korkuyorlar, Çünkü biz kadınlar Cumhuriyet Devrimlerinin güvencesiyiz.

Atatürkçü Düşünme Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ,”Cumhuriyet devrimleri ve kadının insan hakları kazanımlarına sıkı sıkı sarılma zamanı”

Korkuyorlar, Çünkü biz kadınlar Cumhuriyet Devrimlerinin güvencesiyiz.
331 views
07 Mart 2020 - 11:41
Kanal Nok

Atatürkçü Düşünme Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ,”Cumhuriyet devrimleri ve kadının insan hakları kazanımlarına sıkı sıkı sarılma zamanı” sözlerine devam eden Özkefeli

“kadın haklarımızın teminatı olan laik Cumhuriyetimize ve Atatürk devrimlerine bağlılığımızı bir kez daha kamuoyuyla saygılarımızla paylaşıyoruz.”dedi.

KORKUYORLAR! Çünkü biz kadınlar Cumhuriyet Devrimlerinin güvencesiyiz. Laikliğin güvencesiyiz. Eşitçe ve onurlu bir yaşam sürmenin güvencesiyiz.

“Ülkemizde; Toplumsal cinsiyet eşitliği her alanda var olmaya devam ederken; kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismarlar sistematik olarak artarken; İstanbul Sözleşmesi’nin ve nafakanın kaldırılmasına yönelik yasal değişikliklere gidilme taleplerinin yoğunlaşmasını endişeyle izlemekteyiz. Ayrımcı, cinsiyetçi, saldırgan dilleri ile toplumda şiddet ortamı yaratıp, biz kadınları o şiddet ortamının hedefi haline getirmeye çalışmaktadırlar.” şeklinde konuşan Özkefeli;  “Kurtuluş Savaşında cepheye koşan, Cumhuriyet Devrimini omuzlayan, büyük emekçi eylemlerin içinde olan, Cumhuriyet mitinglerini örgütleyen, şeriata karşı kadın yürüyüşü düzenleyen, gezide biber gazına-tomaya göğüs geren, Artvin’de yeşiline sahip çıkan kadınlardan bugün ‘’VATAN SAĞOLSUN’’ diyen şehit analarından korkmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu