Samsun Haberim | Samsun Haber

Kemal Zeybek: Hak hukuk diyenler haksızlık yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde AK Parti hükumetlerinin uygulamalarını eleştirmeye devam etti.

Kemal Zeybek: Hak hukuk diyenler haksızlık yapıyor
193 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek TBMM'de yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
AKP hükümetleri izlediği yanlış politikalarla demokrasimize, devletimize, anayasal hukukumuza büyük zararlar vermiştir. Demokrasilerde yaşaması gerekli kurum, kurallar tahrip edilmiş, yürütme erki, yasama ve yargıyı etkisi altına almıştır. Güçler ayrılığını, Güçler birliğine dönüştürürseniz demokrasiye büyük zarar verirsiniz.
Ülkemiz de yıllardır yaşatılmaya çalışılan demokrasi mücadelesine zarar veriyorsunuz, demokrasiyi kesintiye uğratıyorsunuz, Bütün yetkilerin tek kişide toplandığı yönetimin adı demokrasi olamaz.
15 Temmuz da “FETÖ” paralelinin darbe bilgisinin sahibi olarak yol verenler; TBMM deki sayısal çoğunluğu ile yaptıkları yanlışları hukuken hesap vermemek için örtme telaşı ve uğraşı içindeler. Darbe Anayasasını yaparken Milletimize doğruları söylemiyorlar.
AKP “FETÖ” ile yakın zamana kadar yol arkadaşlığı yaptılar. İç, içe oldular, Kamu kaynaklarını birlikte paylaştıklarını en üst düzeyden kendileri açıkladılar.” Ne istediniz de vermedik” “Devletin kaynaklarını parsel, parsel dağıttınız” Peşkeş çektiniz.
Hukuken veremediğiniz hesapları öz eleştiri yaparak vermeniz de ahlaklılıktır, erdemliliktir. Ahlak vicdan sahibi olan siyaseten makam sahipleri, yapmış olduğu yanlışı düzeltmek için Milletimize öz eleştiri vermek zorundadır. “Allah affetsin, Allah’ın lütfudur” demek, bu dünyada yaptığı haksızlıkları aklamaz. Hak, Hukuk diyen insanlar haksızlık yapmaması gerekmektedir. İnsanların özü ve sözü bir olmalıdır. Dinimizi ve Allah’ın adını kullanarak hak, hukuk tanımayanlar bu Dünya’da Ülkemiz insanlarına yaptığı hukuksuzlukların hesabını vermek zorundadır.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu