Samsun Haberim | Samsun Haber

Kayseri’deki Bombalı Saldırıda Şehit Sayısı Arttı!

Bu kez terörün kanlı yüzünü Kayseri'de gördük. 14 askerimiz şehit oldu. Şehir genelinde protestolar yapılıyor.

Kayseri’deki Bombalı Saldırıda Şehit Sayısı Arttı!
149 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Bu sabah saatlerinde Kayseri'de meydana gelen bombalı saldırıda ne yazık ki şehit sayısı arttı. İçişleri Bakanı Soylu son açıklamasında hem şehit sayısı hem de yaralı sayısının arttığını ifade etmişti.
Bugün sabah saatlerinde Kayseri'de bulunan Erciyes Üniversitesi'nin yakınında saat 08.45'te halk otobüsüne bombalı terörist bir saldırı düzenlendi. Saldırıda 14 asker şehit olurken, 11'i ağır 56 kişi yaralandı. Saldırının bomba yüklü araçla yapıldığı uzmanlar tarafından belirtilirken, hedefin çarşı iznine çıkan askerler olduğu da kesinleşti. Saldırı ile ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.
Hain saldırıyı 'Çektar' kod adlı PKK'lı teröristin yaptığı ortaya çıktı.
Geçtiğimiz hafta İstanbul'da yaşanan hain saldırı bu kez Kayseri'yi vurdu. Ve kent genelinde protesto yürüyüşleri düzenleniyor. 7'sinden 70'ine herkes sokakta askerine ve yurduna sahip çıkmak için yürüyor. Nefesi yettiğince bağırıyor. Ancak yürüyüşlerde provokatörlerin de etkisiyle çıkan olaylara polisin müdahale ettiği de gözlerden kaçmıyor.
HDP, Emep ve CHP'ye yönelik olarak Kayseri'de çeşitli saldırıların gerçekleştiği polisinde olaylara müdahale edebilmek için tam kadro görevinin başında olduğu gelen bilgiler arasında.
Ayrıca bugün yaşanan hain saldırı nedeniyle pek çok etkinlikte iptal oldu. Bunlardan ilki Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da gerçekleşmesi planlanan Erol Evgin konseri. Saldırı nedeniyle konserin 7 Ocak'ta yapılacağı açıklandı.
Emre Aydın da bugün İstanbul'da yapmayı planladığı konserini ileri bir tarihe ertelediğini sosyal medya üzerinden duyurdu.
Sıla ve Hayko Cepkin ise sosyal medya üzerinden hain saldırıyı kınayan paylaşımlarda bulundu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu