Samsun Haberim | Samsun Haber

Kayıp dağcıları arama çalışmalarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bursa Uludağ'da kayıp olarak aranan iki dağcıyı bulmak için arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kayıp dağcıları arama çalışmalarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
121 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

1 Aralık günü, Bursa Uludağ'da zirve tırmanışı yaptıkları sırada kaybolan iki dağcıyı bulmak için arama çalışmalarının yapıldığı bölgede bir kişinin cansız bedeni bulundu.

1 Aralık günü İstanbul'dan Bursa'ya zirve tırmanışı yapmak için gelen iki arkadaş hava koşulları nedeniyle yollarını kaybedip kaybolmuşlardı. Yakınlarının ihbarı üzerine 2 dağcı arkadaşı bulmak için arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Bugün arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede bir kişinin cansız bedeni bulundu. Ceset kimlik teşhisi yapılması için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

MONTUN 1 KM UZAĞINDA BULUNDU

Bursa Uludağ'da arama kurtarma ekiplerinin bulduğu cansız bedene, daha önce arama kurtarma çalışmalarında dağcı Efe Sarp'a ait montun bulunduğu yerin yaklaşık 1 kilometre ötesinde denk gelindiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

1 Aralık günü, İstanbul'dan Uludağ'a gelen Mert Alparslan ve Efe Sarp, zirve tırmanışı yapmak için Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı'nın 100 metre ilerisine, 34 SK 2280 plakalı araçlarını park etti. Daha sonra zirve tırmanışına geçen 2 dağcı, akşam saatlerinde havanın kararmasının ardından sisin de etkili olması nedeniyle yollarını kaybetti. Aileleri dağcı iki arkadaşa ulaşamayınca durumu yetkililere bildirdi. Yetkililer iki dağcıyı bulmak için iki haftayı aşkın süredir arama kurtarma çalışmalarını yürütüyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu