Samsun Haberim | Samsun Haber

Kavak Belediyesi’nden hasta vatandaş seferberliği

Samsun'un Kavak ilçesinde hastalanan bir şahıs, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolların Kavak Belediyesi tarafından açılması ile hastaneye yetiştirildi.

Kavak Belediyesi’nden hasta vatandaş seferberliği
202 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – İki gündür yoğun bir şekilde yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için ekibi 7/24 görev başında tutan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Vatandaşlarımızın yoğun yağan kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için ekibimiz 7/24 görev başında” dedi.
İlçede bulunan tüm cadde ve sokaklarda tuzlama ve yol açma çalışmaları yapan Kavak Belediyesi ilçede adeta seferberlik ilan etti. Kavak'a bağlı Kazancı mamuç sokakta rahatsızlanan bir vatandaşın acilen hastaneye yetiştirilmesi için tüm ekibi yolların açılması konusunda yönlendiren Başkan Sarıcaoğlu, “Hemşehrimizin sağlık durumu çok şükür iyi biz burada vatandaşlarımızın zor günlerinde yanlarında olmak için varız. Telefonlarımız 7/24 açık acil durumda herkes bana ve ekibime ulaşabilir” ifadelerinde bulundu. Sabaha Kadar Yol Açma ve Tuzlama Çalışmaları YapıldıKavak Belediyesine bağlı fen işleri müdürlüğü personeli tarafından vatandaşların gün ışıdığında zor anlar yaşamaması için sabaha kadar tuzlama ve yol açma çalışmaları yapıldı. Kar yağışının doğal bir güzellik olduğunu vurgulayan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Kar yağışı doğal bir güzelliktir bu güzelliğin çileye dönüşmemesi için tüm ekibimizle seferber durumdayız. Hemşehrilerimden ricamızda şudur; Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmasınlar. Her ne kadar tuzlama ve yol açma çalışmalarımız aralıksız sürsede yoğun kar yağışı devam etmektedir. Bu yüzden herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için zorunlu olmadıkça lütfen trafiğe çıkmayın” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu