Samsun Haberim | Samsun Haber

Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı yeni görevi ve 15 Temmuz görüntüleri

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası halkın meydanlara inmesi ile büyük bir direniş ve büyük bir destan yazıldı. Binbaşı Barış Dedebağı, darbeci askerlerin rütbesini söken ve sorgulama görüntüleri ile kahraman olmuştu. İstifa eden Binbaşı Barış Dedebağı'nın yeni göreve atandığı öğrenildi.

Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı yeni görevi ve 15 Temmuz görüntüleri
7.252 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası halkın meydanlara inmesi ile büyük bir direniş ve büyük bir destan yazıldı. Binbaşı Barış Dedebağı, darbeci askerlerin rütbesini söken ve sorgulama görüntüleri ile kahraman olmuştu. İstifa eden Binbaşı Barış Dedebağı'nın yeni göreve atandığı öğrenildi.Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı Kamu Güvenliği Teşkilatı Müsteşarı mı oldu?15 Temmuz Darbe girişimi esnasında adını Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı olarak duyduğumuz kahraman binbaşı Barış Dedebağı’nın Kamu Güvenliği Teşkilatı'na müsteşar olarak atandığı iddia edildi. Barış Dededebağı’ın yeni görevi Kamu Güvenliği Teşkilatı Müsteşarlığı mı?
Binbaşı Barış Dedebağı’nın Kamu Güvenliği Teşkilatı'na müsteşar olarak atandığı öğrenildi. Barış Dededebağı’ın yeni görevi belli oldu. Binbaşı Barış Dedebağı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı (KDGM) kurumuna müsteşar olarak atandığı gündeme geldi. 15 Temmuz darbe girişiminde gözaltına alınan askerlere ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’ diye bağıran binbaşı Barış Dedebağı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı (KDGM)  kurumuna müsteşar olarak atandığı iddia edildi.Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı neden istifa etti?Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı, “Üniformamın beni kısıtlayan hukuki alametlerinden tamamen kendimi bertaraf etmiş durumundayım” diyerek istifa ettiğini bildirdi.
Dedebağı, “Bu halk eli değil ayağı öpülesi bir halk” dedi. Dedebağı, “O tankın üstüne çıkanlar var ya bir yasa çıkarıp rütbeyi onlara takalım” ifadelerini kullandı.Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı kimdir?Barış Dedebağı'nın darbe girişimi esnasında aldığı sorumluluk, görüntülere yansıdı. Binbaşı Barış Dedebağı’nın darbe girişiminde bulunan içinde generaller de bulunan askerlere söylediği sözler dikkat çekiyor. Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler’de kontrol ele alındıktan sonra Rütbeleri sökülen subaylara konuşan Binbaşı Barış Dedebağı savcı gelene kadar subayları gözaltında tuttu. Binbaşı Dedebağı, “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe”, “Fethullah Gülen Cennete gidecekse Ya Rabbim beni cehenneme al” ifadelerini kullandı. Binbaşı Barış Dedebağı’nın bu videosu kısa sürede tüm millet tarafından takdir edildi.Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı nereli?Kırşehirli olarak idda edilen kahraman binbaşı kahramanca dik duruşu ile halkın taktirini kazandı.Darbe girişiminde tankları engelleyerek ve tuğgenerallere haddini bildirerek tüm halkımızdan taktir topladı ve Darbe girişiminden sonra izlediğimiz en iyi davranış olarak tarihe geçmiş oldu.Kahraman Binbaşı Barış Dedebağı'nın tüm görüntüleriBinbaşı Barış Dedebağı darbeci askerlere verdiği ibretlik ayar!Ankara'da Etimesgut Zırhlı Birlikleri Binbaşı Barış Dedebağı

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu