Samsun Haberim | Samsun Haber

Kadın cinayetleri durmak bilmiyor! Peki ‘Dur’ demenin vakti gelmedi mi?

Son dönemlerde artan kadın cinayetleri, cinayet zanlılarına verilen cezaların yetersiz olduğunu kanıtlıyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun kasım ayı raporuna göre, geçen ay en az 39 kadın öldürüldü.

Kadın cinayetleri durmak bilmiyor! Peki ‘Dur’ demenin vakti gelmedi mi?
310 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kasım ayı kadın cinayetleri raporunu açıkladı. Kasım ayında en az 39 kadının yaşamına son verildi.

AYŞE TUBA ARSLAN'A SATIRLA SALDIRMIŞTI

Eskişehir'de Ayşe Tuba Arslan, eski eşi tarafından öldürülmüş, Arslan son bir yılda tam 23 suç duyurusunda bulunduğu ve hepsinin takipsizlikle sonuçlandığı ortaya çıkmıştı.

Eski kocasının satırla saldırmasından 44 gün sonra hayatını kaybeden Ayşe Tuğba Aslan, son yolculuğuna kadınların omzunda uğurlanmıştı.

AYŞE KARAMAN ERKEK ARKADAŞININ EVİNDE ÖLÜ BULUNMUŞTU

 Anestezi teknikeri Ayşe Karaman da 29 Temmuz'da Ankara'da erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.'nin evinde ölü bulunmuştu. Şüpheli ölümle ilgili Özgür T. tutuklanmıştı. 

CEREN DAMAR ÖĞRENCİSİ TARAFINDAN KATLEDİLMİŞTİ

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel, sınavda kopya çektiğini tespit ettiği öğrenci Hasan İsmail Hikmet tarafından üniversitedeki odasında öldürülmüştü.

EMİNE BULUT'UN BOĞAZI KESİLDİ

Kırıkkale’de Emine Bulut, 18 Ağustos günü, 6 yıl önce boşandığı eşi Fedai Varan tarafından, lokantada boğazından bıçaklanmıştı. Ağır yaralanan Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Emine Bulut’un yaralı halde kafeden çıkarılırken ’ben ölmek istemiyorum’ sözleri ile kızının ’anne lütfen ölme’ diye feryat ederken çekilen görüntüleri, sosyal medyada paylaşılınca infiale yol açtı.

CEREN ÖZDEMİR KALBİNDEN BIÇAKLANDI

Türkiye'yi sarsan bir olay da geçen günlerde Ordu'da yaşanmıştı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık günü cezaevi firarisi Özgür Arduç (35) tarafından evinin önünde bıçaklanarak katledilmişti.

Bütün bu yaşanan olaylar, kadın cinayetleri konusunda verilen cezaların yeterli olmadığına işaret ediyor. Vatandaşlar, yasalardaki "Kadınların Korunması Kanunu" kapsamının genişletilip, kadın cinayetlerinde caydırıcı cezalar uygulanmasını istiyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu