Samsun Haberim | Samsun Haber

Kadın Çalışanına Ahlaksız Teklifte Bulunan Müdüre Gözaltı

Atakum Belediyesi'nde bir birim müdürünün kadın çalışana para karşılığı ahlaksız teklif yaptığı iddia edildi. Kadın çalışan Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı. O müdür gözaltına alındı.

Kadın Çalışanına Ahlaksız Teklifte Bulunan Müdüre Gözaltı
177 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi'nde 3  çocuk annesi bir işçi, 'çalıştığı birimde, şube müdürünün kendisine sözlü ve telefonla mesaj atarak birlikte olmak istediğini öne sürerek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Kadın çalışan, ahlaksız teklifin bulunduğu telefon  mesajlarını da savcılığa teslim etti. 

İnanılmaz olay önceki gün belediyede çalışan evli bir kadının kamu görevlisi olan eşiyle birlikte Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusuyla ortaya çıktı. Kadın işçi, önce temizlik işlerinde göreve başladığını, daha sonra söz konusu müdürün kendisini kendi birimine aldığını belirterek, bir ay sonra tacizlerine başladığını öne sürdü. Kadın işçi savcılığa verdiği ifadesinde, "Daha sonra bana belediyedeki işine devam etmek istiyorsan, benimle günlük apart evlere gelirsin, beni  tatmin edersin, aklını kullanırsan para kazanmak kolay" dediğini öne sürdü.

Savcılığın başlattığı soruşturma kapsamında birim müdürü emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı ve Denizevleri karakoluna götürüldü.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu