Samsun Haberim | Samsun Haber

KADEF Gençlik kollarından anlamlı etkinlik

KADEF gençlik kolları '' 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute takımı ile futbol maçı yaptı. Başkan Sekmenoğlu kazanan dostluk oldu.

KADEF Gençlik kollarından anlamlı etkinlik
252 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Dereler Stadyumunda 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde  engellilik konusunda toplumsal farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalara katkı sunmak amacıyla  Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute takımı ile futbol maçında bir araya geldi. 30'ar dakikadan 2 devreden oluşan maçta çekişmeli anlar yaşandı.İlk yarısı 3-3 biten dostluk maçında ikinci yarısı bol gollü geçen karşılaşmada oynadığı futbol ile alkış toplayan Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute takımı 8-5'lik skorla maçı kazandı. 

ÖNEMLİ OLAN FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Maç sonrası günün anlam ve önemine yönelik açıklama yaparak engelli bireylerin her daim yaşamın içinde olması gerektiğinin altını çizen KADEF Gençlik Kollar Başkanı Adem Sekmenoğlu,”Burada ki temel amacımız empati kurmak, onların gözünden bir yere bakabilmek, toplumumuzda da bir farkındalık oluşturmak düşüncesiyle böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Böylesine güzel bi atmosferde onların mutluluklarına ortak olmak istedik. Burada güzel bir mücadele oldu. Kazanmak veya kaybetmek önemli değil. Önemli olan sağlıklı insanlarla, engelli insanların spor yaparak kaynaşmasıdır” dedi.

DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ

Engelsiz bir dünya için  onları da yaşadığımız ana ortak etmek adına tüm insanlığı duyarlı olmaya da davet eden Başkan Sekmenoğlu, Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimize engelsiz yaşam temennimiz ile 3 Aralık dünya engelliler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu