Samsun Haberim | Samsun Haber

İYİ Partililerden özür dilerim

Nok Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü, İYİ Partililerden özür diledi.

İYİ Partililerden özür dilerim
Samet Gürcü
Samet Gürcü( okk.nur@gmail.com )
3.886 views
09 Ocak 2020 - 10:35
Kanal Nok

Geçtiğimiz gün yazdığım bir haberle ilgili beni doğrulayan, doğrularken de beylik laflar kullanarak kendince iyi bir şey yaptığını zanneden bir siyasi partinin ilçe başkanına iki kelam etmeden duramazdım…

Geçtiğimiz günlerde “CEMİL DEVECİ, İYİ PARTİ ATAKUM İLÇE BAŞKANINI KURUM AVUKATI YAPTI” başlıklı bir haber yayınladık. Bu haberle birlikte İYİ Partili birçok dostum beni arayarak haberin doğruluğunu teyit etmek istedi. Ben de elimdeki tüm belgelerle haberin doğru olduğunu anlattım.

İYİ Partililerin bir kısmı haberden rahatsız olurken, bir kısmı ise savundukları değerlere ters bir durumu gün yüzüne çıkardığım için teşekkür etti. Haberin yayınlanmasından bir gün sonra ise haberin muhatabı İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, basına bir açıklama servis etti. Akıllara zarar bu açıklama metnine hem bir cevap vermek, hem de kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum.

Satır satır cevap vermeye çalışacağım…

Hanımefendi yaptığım haberle ilgili aynen şu ifadeleri kullanmış:

“Yapılan habere cevabi hakkımı kullanmak, haberin ne kadar saygısızca yapıldığını, hem şahsımı hem temsil ettiğim makamı hem Atakum Belediyesi ve Başkanını ve her şeyden önemlisi kurmuş olduğumuz Millet İttifakına gönül vermiş binlerce insanı töhmet altında bırakan bu haber için açıklama yapma zorunluluğum doğmuştur”

Töhmet altında bıraktığımı iddia ettiği konu, şehirde başka bir avukat yokmuş da Atakum Belediyesini savunmak için kala kala bir tek İYİ Parti’nin ilçe başkanı kalmış gibi kendisinin maddi gelir elde ederek belediyeye avukatlık yapmasını yazmamdı. Kendisi de yaptığı açıklamada aynen şu ifadelerle, doğru bir haber yaptığımı tastiklemiş:

“Büyük bir Özveri ve inançla kazandığımız seçimden sonra Belediye Başkanımız Sayın Av.Cemil Deveci, belediyenin düştüğü zor durumu incelemek ve yönetmek için bildiği ve güvendiği kişiler olan iki ilçe başkanını (şahsımı ve o dönemki CHP Atakum İlçe Başkanı Sayın Av. Ali İzzet Kavtelek beyefendiyi) yetkilendirdi. Kanunlar ve belediye mevzuatının ilgili maddeleri gereği şahsıma hizmet alımı sözleşmesi yapılarak yetki verildi

İlçe Başkanı olan hanımefendi, haberimi doğrularken bir yandan da kendisini Cemil Deveci’nin en güvendiği iki avukattan biri ilan etmiş. Panik, kin ve nefret ile yazıldığı anlaşılan açıklama metninde dikkat çeken bir diğer husus da şu:

“Şahsımı ve partimizi kullanarak saldırmak bize gönül, güven ve oy veren 50.000 kişiye saldırmak demektir

Kendisinin de doğruladığı bir haberi kendisine ve 50 bin kişiye saldırı olarak belirten Çam, Büyük bir özveriyle kazandıklarını ifade ettiği seçimde kendilerine oy veren 50 bin kişinin arasında liyakat sahibi bir avukat olmadığını, partinin İlçe Başkanından hizmet alımı yapılmasının gayet doğal bir durum olduğunu da kabul etmemizi istiyor.


Ben avukat olsam, seçim kazanan bir ittifak ortağının da ilçe başkanı olsam, devraldığımız belediyenin de bakılması gereken davaları olsa;

Etik kaygılarım olurdu. ilkem, isteğim ve ittifakım gereği bu davalara ücretsiz bakardım. İlle bir ücret alınacaksa da partimin içerisinden veya dışarısından güvenebileceğim başka bir avukat bulur, davalarla onun ilgilenmesini isterdim.

Fakat Sayın Çam, “Yerime görevlendirilecek liyakat sahibi bir meslektaşım gelip dosyaların devir işlemini yapana kadar idarenin vekilliğine devam edeceğim” demekten de imtina etmiyor.

Demek ki 8 aydır bırakın Samsun’u, Türkiye’nin hiçbir yerinde ya da İYİ Parti Atakum teşkilatı içinde Selen Gülhan Çam’dan daha güvenilir bir Avukat yokmuş.

Bilmiyordum, özür dilerim…

İLGİLİ HABERLER

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu