Samsun Haberim | Samsun Haber

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı kamuoyunu yanılttı

Atakum Belediyesinin ücreti karşılığında avukatlık hizmet alımı yaptığı İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın haberimizle ilgili yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyunu yanılttığı ortaya çıktı.

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı kamuoyunu yanılttı
5.531 views
16 Ocak 2020 - 10:26
Kanal Nok

Atakum Belediyesinin ücreti karşılığında avukatlık hizmet alımı yaptığı İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın haberimizle ilgili yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyunu yanılttığı ortaya çıktı.

Samsun Haberim internet gazetemizde yayınlanan haberin ardından İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın Atakum Belediyesine ücret karşılığı avukatlık hizmeti verdiği ortaya çıkmıştı. 8 aydır İYİ Partili meclis üyelerinden bile sır gibi saklanan ticari ilişkiyi, ortaya çıkaran SamsunHaberim.com, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selin Gülhan Çam’un girdiği davalarla ilgili çarpıcı bir bilgiye daha ulaştı.

YOLSUZLUK VE USULSÜZLÜK DEMİŞTİ

‘Cemil Deveci, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanını kurum avukatı yaptı’ başlıklı haberimizin ardından bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, seçimi kazanmalarının ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, belediyenin düştüğü zor durumu incelemek ve yönetmek için kendisini yetkilendirdiğini ifade etmişti. Bu yetkilendirmenin gereği olarak da belediyeye gelen hacizleri, yolsuzluk ve usulsüzlükleri incelediğini, bu hizmet için de belediye ile kendisi arasında hizmet alımı sözleşmesi yapıldığını söyleyen Çam’ın, belediyeyi savunmak için girdiği davanın, ifade ettiği gibi usulsüzlük ya da yolsuzlukla ilgisi olmadığı öğrenildi.

İLÇE BAŞKANI PARA KAZANIRKEN, İŞÇİNİN HAKKI VERİLMİYOR

Atakum Belediyesinin ‘SGK İşten çıkış kodu 4’ ile işten çıkardığı ve tazminatını ödemediği işçiye mahkeme yolunu gösterdiği, hakkı olan tazminatı alabilmek için dava açan işçinin karşısına da belediye adına Av. Selen Gülhan Çam’ın çıktığı öğrenildi. İşçinin ve emekçinin hakkından bahseden, kul hakkından, yolsuzluk ve usulsüzlükten bahseden İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam’ın, Atakum Belediyesi tarafından işsiz bırakılan işçinin hakkı olan tazminatı ödememek, ödenecekse bile geç ödenmesini sağlamaktan başka hiçbir şeye yaramayacak olan mahkemede işçi aleyhine belediyeyi savunmasını, önceden yapmış olduğu açıklama ışığında kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. /SamsunHaberim.com-Haber Merkezi

SGK İşten Çıkış kodu 4: Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi

SGK İşten Çıkış Kodları ve AçıklamalarıKıdem Tazminatıİhbar Tazminatıİşsizlik Maaşı
04- Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi Hak kazanır Hak kazanır Hak kazanır

Seçim sürecinde “Bizim ilkelerimiz var ve adaylarımız onlara uygun davranmalı. Yolsuzluk, israf ve adam kayırma yapmayacaklar. Bunları bizzat engelleyeceğim” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partisinin ilçe başkanı hakkında sergileyeceği tutum merak konusu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu