Samsun Haberim | Samsun Haber

İstanbul gece kulübü saldırısında en az 35 ölü, 40 yaralı

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in yaptığı açıklamaya göre En az 35 vatandaşımız hayatını kaybetti 1'i şehit polisimiz, en az 40 yaralı var.

İstanbul gece kulübü saldırısında en az 35 ölü, 40 yaralı
184 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

İstanbul'da yılbaşı eğlencesi düzenlenen ünlü bir gece kulübünde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırganın olayın ardından gece kulübünün içerisinde saklandığı iddia edildi.İstanbul Valisi Vasip Şahin'in yaptığı açıklamaya göre En az 35 vatandaşımız hayatını kaybetti 1'i şehit polisimiz, en az 40 yaralı var.İstanbul Ortaköy'de ünlü bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahla saldırıldı. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan ateş açmaya başladı.
Saldırıda yaralanan şahısları sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Gece kulübünde gerginlik sürüyor.Reina saldırısında Polis Burak Yıldız şehit oldu!REİNA'NIN SAHİBİNDEN İLK AÇIKLAMAHürriyet'in haberine göre Mehmet Koçarslan saldırıya ilişkin şunları söyledi:“İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.”Saldırganların 2 kişi olduğu ve Noel Baba kılığında geldiği de iddialar arasında

Hoşgelgin 2017. An itibariyle ortaköy pic.twitter.com/b153ekrmgA

— Aykan (@aykanadrenalin) 31 Aralık 2016İstanbul Beşiktaş Ortaköy'de Reina isimli gece kulübüne gerçekleştirilen silahlı saldırıda gazeteci Murat Şahin'in iddiasına göre 1 sivil polisimizin şehit olduğu öğrenildi.Gece Kulübü saldırısında 1 polis şehit iddiasıSosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Murat Şahin, “Reina saldırısında 1 sivil polisimiz şehit oldu” ifadelerini kullandı.Reina saldırısını yapanlar Arapça konuşuyorduSaldırganların Noel Baba kılığında olduğunu ifade eden Şahin, aynı zamanda saldırganların Arapça konuştuğu bilgisini paylaştı.Saldırganlar iki kişiydiGüvenlik kamerası incelemelerine göre saldırganların iki kişi olduğu da elimize ulaşan iddialar arasında.

Reina saldırısında 1 sivil polisimiz şehit oldu. Noel Baba kılığındaki saldırganların Arapça konuştuğu bilgisi var.

— Murat Şahin (@SunucuSpiker) 31 Aralık 2016

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu