Samsun Haberim | Samsun Haber

İŞKUR’dan müjde! 1 milyon personel alınacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından açık iş ilanları yayınladı

İŞKUR’dan müjde! 1 milyon personel alınacak
165 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından açık iş ilanları yayınladı. Yayınlanan ilan kapsamında İŞKUR'un toplam 1 milyon personel aradığı ifade edildi. Dün akşam saatlerinde İŞKUR tarafından işverenlerden gelen açık iş ilanları, kategorize edilerek yayınlandı. İlanlar kapsamında İŞKUR'un toplam 1 milyon personel aradığı ifade edildi.

Yeni yılda iş sahibi olmak isteyenler İŞKUR'un kariyer sayfası üzerinden kendilerine uygun iş ilanına bulabilir ve başvurabilirler. Yüzbinlerce kişiyi bu zamana kadar iş sahibi yapan İŞKUR, önümüzdeki yıl da işveren ile iş arayanlar arasında köprü olacak ve istihdama katkı yapmaya devam edecek. İş arayanlar, kariyer sayfası üzerinden kendine uygun iş bulabileceği gibi meslek danışmanlarına da başvurarak iş sahibi olabilecek. Ayrıca başvurdukları alanlarda yetkinlik sertifikası istenilmesi durumunda meslek kurslarına yönlendirilecek.

2.250 TL MAAŞ

'herhangi bir netlik gerektirmeyen' iş kolu, İŞKUR'un işverenlerden aldığı en çok açık iş ilanı oldu. Bu alanda eleman arayan işverenler, 2019 için 811 bin açık iş ilanı verdi. Bu alanda çalışacaklar toplumda 'ne iş olsa yaparım' diyenler olarak biliniyor. İş ilanına başvuracaklar çoğunlukla taşımacılık ve inşaat alanlarında çalıştırılacak. 78 bin açık eleman ilanı Turizm sektöründe, bilgi teknolojilerinde de 40 bin ilan yerini sayfada aldı. Bilgi teknolojileri alanında çalışacak olanlar diğer alanlara göre daha avantajlı olacak. İşbaşı eğitimi programı kapsamında çalışacaklara aylık 2 bin 250 TL maaşı devlet tarafından ödenecek.

KADIN GİYİM İLANI DİKKAT ÇEKTİ

İŞKUR'un işverenlerden almış olduğu açık iş ilanlarından en dikkat çekeni kadın giyim modelist yardımcısı oldu. Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren bu iş alanında çalışanlar, model araştırmaları, kesim yapmak, makinede düz dikiş yapmak gibi alanlarda çalışacak. Kadın giyim modelist yardımcısı için İŞKUR'a 2 bin 657 açık iş ilanı verildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu