Samsun Haberim | Samsun Haber

İmar Barışında süre uzatıldı

Normal şartlarda Bugün sona erecek olan İmar Barışı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı

İmar Barışında süre uzatıldı
195 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Normal şartlarda Bugün sona erecek olan İmar Barışı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İmar Barışında süre 6 ay uzatıldı. Konuya ilişkin ayrıntılı açıklamanın gün içinde yapılması bekleniyor.

İlk başladığı günden bu yana, 9 milyon 500 bin vatandaşın başvurarak faydalandığı İmar Barışı için süre uzatıldı. Kamuoyunda 'İmar Barışı' ya da 'İmar Affı' olarak da adlandırılan 'Yapı Kayıt Belgesi' başvuruları kapsamında, toplamda yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi. Bugün, imar Barışı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı ve süre uzatıldı.

İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması için başlatılan İmar Barışı'nda bugün sona ermesi beklenen başvuru süreci ikinci kez uzatıldı. Söz konusu İmar Barışı'nda sürenin 6 ay uzatıldığı ifade ediliyor. Konuyla ilgili diğer detaylar belli oldukça aktaracağız.

İmar barışı başvurusu uzatıldı kararı kadar imar barışı taksitlendirme kolaylığı da istiyor. Bankaların imar barışı kredisi verme konusundaki isteksizliği ve yüksek kredi notu olan kişilere dahi imar affı kredisi için red kararı vermeleri vatandaşın ödemede sıkıntıya düşmesine neden oldu. Bugün bu konuda da açıklama yapılması bekleniyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu