Samsun Haberim | Samsun Haber

İlkadım’da yeni dönem

İlkadım Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlkadım Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan yeni protokole göre Elektronik Belge Yönetim Sistemi haciz ve haciz telkinlerinin belediye tarafında koyulup kaldırmasını sağlayan  uygulama ile vatandaşın belediye ile tapu arasında gidiş gelişlerinin önüne geçilecek.

İlkadım’da yeni dönem
114 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

İlkadım Belediyesi hayatı kolaylaştırmak adına teknolojik altyapısını her geçen gün geliştirirken; tapuda yeni bir dönemi başlattı. Bundan böyle haciz ve haciz telkinlerinin elektronik ortamda belediye tarafında koyup kaldırılacak. İmzalanan protokol hakkında  bilgi veren İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık; "Belediyemiz imza altına aldığı ilk protokollerden bir tanesi olan bu uygulamayı hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na şahsım ve Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş adına çok teşekkür ediyorum. İmzalanan protokol ile kurulan ortak sistemde haciz ve haciz telkinlerine ait  işlemleri için istenen belgeler elektronik ortamdan Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Bu sayede vatandaşlarımız kurumlar arasında git-gelden kurtulmuş olacak .Belediye için ise alacakların tahsilden müdürlüklere evrak yazarak sonucun gelmesi için beklenen süreden ve kağıt israfında gereksiz evrak yükünden kurtulma sağlanacak. Böylece vatandaşlarımızın memnuniyeti de arttıracağı uygulamanın İlkadım halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum “dedi.

DÜŞÜK İŞ VERİMLİLİĞİ ORTADAN KALKACAK

İmzalanan yeni protokol sözleşmesi hakkında bilgi veren İlkadım Tapu Kadastro Nihal Bayraktar Çöl ise ; "Tapu dairelerinde özellikle geçmiş yıllardaki kayıtlara ulaşmak uzun zaman alıp gereksiz iş yükü oluşturuyordu. Bu da işlemlerin uzamasına ve düşük iş verimliliğine neden oluyordu. İlkadım Belediyemizle imza altına aldığımız bu protokolle haciz işlemleri için elektronik ortamda bu işlemler belediyemiz tarafında yapılabilecek. Bu sayede bilgiye ulaşım anlamında büyük rahatlık sağlanacak. İmza altına aldığımız bu protokolün her iki tarafa hayırlı olmasın diliyorum " şeklinde konuştu.
 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu