Samsun Haberim | Samsun Haber

İlkadım’da sigaranın zararları anlatıldı

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi tarafından “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle, düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü.

İlkadım’da sigaranın zararları anlatıldı
154 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi tarafından  “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle, düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü.
Toplumsal farkındalık oluşturmak için tertip edilen etkinlikte, sigara bağımlılığının Zararları, 'Tiyatro, Panel ve Dinleti' ile anlatıldı.Programa yoğun ilgiVatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, Kadın Meclis Başkanı, Psikolog, Sosyolog, Aile Danışmanı Halise Mutlu, Kişisel Gelişim Uzmanı Ramadan Balkı, Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Akbulut, HANDER(Hanımlar Yardımlaşma Derneği) Başkanı Sevgi Sula katıldı.Sempatik tiyatro'dan eğlenceli gösteriİlkadım Belediyesinin düzenlemiş olduğu, ” 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü” kapsamında, Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evinde vatandaşlarla buluştu. Programda Sempatik Tiyatro Grubu , “Bağımsız Gençlik” konulu oyunları ile vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Programının ortalarına doğru Kişisel Gelişim Uzmanı Ramadan Balkı, Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Akbulut ve Kadın Meclis Başkanı Aile Danışmanı Psikolog, Halise Mutlu, “Kendinize Hoşgeldiniz”, konulu paneli ile katılımcılara eğitici bilgiler verdi.'Dünya'da 6 milyon insan sigaradan ölüyor'İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, ” Dünyada her yıl 6 milyona yakın insan sigara yüzünden yaşamını yitirmektedir. Bu sigaradan kaynaklı ölümleri durdurmak için, Dünya Sigarayı Bırakma Günü sebebiyle, sigarasız ve daha sağlıklı bir gelecek diliyorum.” dedi.
İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle düzenlenen programın sonunda, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel katılımcılara çiçek vererek toplu fotoğraf çektirdi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu