Samsun Haberim | Samsun Haber

Hikmet Şimşek: “İsmail Uyanık tartışılmaz! Yıldırım’ın arkasındayız”

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan ve Gazeteci Samet Gürcü'nün sunduğu 55. Dakika programına konuk olan Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Şehzadeler Tribün Lideri Hikmet Şimşek, “İsmail Uyanık Samsunspor'da tartışılmaz ama Yüksel Yıldırım da Samsunspor'da sonuna kadar desteklenir.” dedi.

Hikmet Şimşek: “İsmail Uyanık tartışılmaz! Yıldırım’ın arkasındayız”
143 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan ve Gazeteci Samet Gürcü'nün sunduğu 55. Dakika programına konuk olan Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Şehzadeler Tribün Lideri Hikmet Şimşek, Yeni Çorumspor deplasmanında yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

ÖNCEKİ MAÇLARDA ORANTISIZ GÜÇ KULLANILMADI

Yılport Samsunspor Taraftar Grubu Şehzadeler Tribün Lideri Hikmet Şimşek, " Olayların içinde olanların biri benim. Ambulansla beraber hastaneye gittim. Ben içeri girerken orada turnike görmedim. Turnike yoktu. Bu zamana kadar defalarca deplasmana gittim. İlk kez Çorum'daki bu maçta tribünde turnike görmedim. Turnike olmayan bir yerde, insanları beşli kümeler halinde içeri almaya çalıştılar. Bir insan aramadan geçmikten sonra, ikinci aşamada demir kapı var,  ikinci aşamadan geçen insan demir kapıyı kapatıyor. Bu çok saçma bir düzen. Dışarıda iki bin, üç bin kişi var. 1 saat içinde bu kadar insanı beşli kümeler halinde içeriye nasıl alacaklar? Bir kişinin araması 3 dakika sürüyor. Bu şekilde o kadar insan nasıl içeri alınacak? Bu durumlardan dolayı insanlar içeriye giremeyeceğiz diye gerildiler. İnsanlar birbirlerini itince arbede çıktı. Daha önceki maçlarda da arbede çıktığı zamanlar oldu ama buradaki kadar orantısız güç kullanılmadı.Çorum Emniyetindeki arkadaşlarımız Samsun'a gelsinler, Samsun Emniyeti binlerce taraftarı nasıl idare ediyor öğrensinler" diye konuştu.

POLİSLERİ TARAFTAR YARALAMADI

Yaşanan arbedenin Emniyet ile taraftar arasında olduğunu belirten Şimşek, "Emniyet orantısız güç kullandığı için, ortam gerildi. İçimizdeki bayanlara, 13-15 yaşındaki çocuklara biber gazı sıktılar. Sıkılan biber gazı sonrası, biz yedi kişi yere yattık. Yedi kişinin içinde 5 kişi biri bayan olmak üzere polis memuruydu. Yaralanan polisleri Samsunspor taraftarı yaraladı diye bilgi verildi ancak, polisleri Samsunspor taraftarı yaralamadı. O polisler kendi müdahaleleri neticesinde yaralandı." dedi.

SAMSUNSPOR YÖNETİCİLERİ HER ZAMAN YANIMIZDAYDI

Şimşek, "Sosyal medyadan yazıyorlar, 'Yöneticilerden kimse yoktu, yöneticiler Samsunspor taraftarına sahip çıkmadı.' diye, Yılport A.Ş.'nın genel müdürü Soner Soykan ağabeyimiz, şirket başkanvekili sayın Mustafa Erkanat Ağabeyimize buradan teşekkür ediyorum. 'İsmail Uyanık olsaydı bu olaylar olmayacaktı' diyenler yanlış düşünüyor. Samsun'da kulüp başkanlığı yapmış, Samsunspor'un simgesi olmuş birini kimse eleştiremez.İsmail Uyanık bizim başkanımızdır, kendisini de severiz ama 'İsmail Uyanık olsaydı bu olaylar olmazdı' diyen cahildir bunu açıkça söyleyelim.  Çünkü bize maçta müdahale olduğu zaman, Samsunspor'un yöneticileri, bu kulübün müdürü Soner Soykan bizimle birlikte dışarıda mücadele veriyordu. Bu olaylar olduktan sonra, oradaki polis memurları bizim otobüsümüzün kapısını, camlarını kırdılar, jop vurdular, 3-4 kişiyi gözaltına aldılar. Mustafa Başkanımız emniyet müdürünü aradı, bizi kelepçelerden kurtardı, otobüsü saldılar ondan sonra saldılar. Oradan bizim sapasağlam çıkmamızın en büyük nedeni, Samsunsporlu yöneticilerimizdir." diye konuştu.

TEK YUMRUK OLALIM

İsmail Uyanık'ın tartışılmayacağını ama Yüksel Yıldırım'ın da destekleneceğini belirten Şimşek, "Bu konuda insanlar artık nifak sokmaya çalışmasın. Artık İsmail Uyanık ile Yüksel Yıldırım'ın tarafları olmasın.Yüksel Yıldırım yatırım yapmış. Bizi bataklıktan kurtarmış. İsmail Başkan'ın emeğini de göz ardı edemeyiz ama Samsunsporlu olan kişiler olarak bu saatten sonra tek yumruk olalım. Bu takım bu ligden kurtulsun. Çorum'da yaşadıklarımızı tekrar yaşamayalım. İsmail Uyanık Samsunspor'da tartışılmaz ama Yüksel Yıldırım da Samsunspor'da sonuna kadar desteklenir." dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu