Hayvanseverlerin ‘Terme’ Tepkisi

Samsun'un Terme İlçesinde sokak hayvanlarının ölüme terk edildiğini ve Terme Belediyesinde veteriner hekimi bulunmadığını öne süren hayvanseverler, seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışıyor.

Terme'de yaşayan hayvansever İsmail Özen, yıllardır ilçede sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma yapılmadığını öne sürerek yetkilileri göreve çağırdı. Terme Belediyesinde görevli bir veteriner hekimin olmaması nedeniyle, sokak hayvanlarına müdahil olunamadığını söyleyen İsmail Özen, "Terme İlçesinde sokak hayvanlarına sahip çıkmak, en azından aç ve susuz kalmalarının önüne geçmek için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizde, belediye noktasında bir destek göremiyoruz. Yaralı hayvanları götürebileceğimiz, kısırlaştırma yapılabileceğimiz bir belediye birimi yok. Kontrol altına alınamayan sokak hayvanlarının sayısı da bu nedenle hızla artıyor. Hayvanların toplandığı bir araç var. O araçtaki görevlilerin de hayvansever olmadığına, son yayınlanan video ile ikna olduk" diye konuştu.

İlçenin en öncelikli sorununun, sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma yapılması olduğuna dikkat çeken hayvansever İsmail Özen, "Sosyal medya üzerinden sesimizi duyurmak için mücadele ediyoruz. Başka ilçelerden ve komşu illerden hayvansever dostlarımızın desteği ile mama temin ediyoruz. Kısıtlı imkanlarla sokak hayvanlarını korumaya çalışıyoruz. Dinimizde hayvanlara eziyet edilmemesi gerektiği emrediliyor. Peygamber efendimizin de bu konuda net sözleri var. Biz Allah rızası için ilçemizdeki sokak hayvanlarına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Artık Terme Belediyesi de üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Terme Belediyesi, sokak hayvanları konusunda kör ve sağır taklidi yapmayı bırakmalı" dedi.

Terme'de sokak hayvanları bir bir ölüyor!!!
Aylardır yalvarıyorum ama Samsun'lu siyasetçilere
masum canların sesini duyuramadık.
Sn. @CK_Samsun 72,600 nüfusu 82 mahallesi olan Terme'ye KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ merkezi kurulmasını için daha kaç Can'ın ölmesi gerekiyor? pic.twitter.com/19W6cnIzFb

— ozenismail55 (@ozenismail55) November 21, 2019

Bir cevap yazın