Hayvanseverlerden ziyaret

Kadın hayvanseverler  tarafından sokak hayvanlarına yardım için kurulan platform başkanı ve üyeleri Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ettiler.

İlçede yaşayan bazı hayvan severler , doğa ve hayvan haklarını korumak amacıyla kurulan Havzalı Kadın Hayvanseverler Platformu Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek, tedaviye muhtaç hayvanların bakımını yapabilecekleri bir yer istediler.

Platform Başkanı Şiple Tunç, amaçlarının sokaklarda yaşayan ve çeşitli yollar ile yaralanan hayvanlara yardımcı olmak olduğunu belirterek ; “Sokak hayvanlarına yardım ve hayvan haklarının korunması yönünde daha koordineli, daha örgütlü ve daha sonuç alıcı çalışmalar yapmak için platformumuzu oluşturduk. Sokaklarda yaşayan ve çeşitli nedenler ile yaralanan veya rahatsız olan hayvanları evlerimizde tedavi etmekteyiz. Bu hizmetimiz genişletmek istiyoruz. Bunun için Sayın Başkanımızdan iseteğimiz bize bir yer tahsisi yapılmasıdır. Kendi imkanlarımız ile hasta ve rahatsız olan hayvanların tedavilerini bu yerde gerçekleştirerek doğaya salmak niyetindeyiz” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz hayvanlara yardım için platform oluşturulmasından dolayı mutlu olduğuna değinerek; “ Havza Belediyesi olarak uygun bir yerin size tahsis edilmesi noktasında belediyemiz birimleri gerekli çalışmayı yapacaktır. Bu konuda sizlere destek vermeye her zaman hazırız. Hayatı birlikte yaşadığımız, sokakları ve caddeleri paylaştığımız sokak hayvanlarının bakımı önemli bir konu. Size elimizden gelen desteği vereceğiz. Ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın