Samsun Haberim | Samsun Haber

Hasan Kalkan nerede? Öldürüldü mü?

Müge Anlı ile Tatlı Sert'in 14 Eylül programında 95 yaşındaki Hasan Kalkan her yerde aranıyor. 2017 tarihinde Hasan Kalkan Trabzon’da kaybolmuştu. Peki Hasan kalkan nerede? Yaşıyor mu öldü mü kim öldürdü gibi sorular sık sık akıllara geliyor. Tüm Trabzon halkının aradığı bulamadığı Hasan Kalkan’ı Müge Anlı bulabilecek mi?

Hasan Kalkan nerede? Öldürüldü mü?
965 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

95 yaşındaki Hasan Kalkan Trabzon'da birden ortadan kayboldu. Tüm Türkiye'nin konuştuğu Hasan Kalkan şuanda her yerde aranıyor. 1 sene önce kaybolan Hasan Kalkan nerede?  Kaçtı mı? Kaçırıldı mı? Yaşıyor mu öldü mü kim öldürdü gibi sorular sık sık akıllara geliyor. Tüm Trabzon'un arayıp bulamadığı Hasan Kalkan’ı Müge Anlı Tatlı Sert programında bulabilecek mi?Hasan Kalkan, parasının kurbanı mı?Hasan Kalkan’ın kaybolmadan önce torunu Esma'ya uygunsuz sözler ettiği iddia ediliyor. İddiaya göre torunu Esma ve sevgilisi bu sebeple Hasan Kalkan'ı kaçırmış olabileceği düşünülüyor. Evine gelen bir ustaya da  fotoğraf gönderen Esma, katil olabilir mi merak edilen alında bu. bir diğer düşünce ise parası için birileri tarafında öldürülmüş ya da kaçırılmış olabileceği. Peki parası için kaçırıldıysa, Hasan Kalkan'ın hesaplarındaki para neden hala duruyor.
 Hasan Kalkan ile ilgili iddialar ciddiKaybolan 95 yaşındaki Hasan Kalkan’dan hâlâ haber alınamazken oğlu Ali Osman Kalkan ortaya ciddi iddialar attı. Babasının parası için kaçırıldığını belirten Ali Osman Kalkan, “Babam evlenmek istiyordu. Bunu fırsat bilenler evlendirme vaadiyle parasına konmak için babamı kaçırdılar.
Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde  kaybolan 95 yaşındaki Hasan Kalkan’dan hâlâ haber alınamazken oğlu Ali Osman Kalkan ortaya ciddi iddialar attı. Babasının parası için kaçırıldığını belirten Ali Osman Kalkan, “Babam evlenmek istiyordu. Bunu fırsat bilenler evlendirme vaadiyle parasına konmak için babamı kaçırdılar. Bütün ısrarlarımıza rağmen soruşturma çok yavaş ilerliyor. Bu sıradan bir kayıp vakası değil ama babamın kaçırıldığını devlete anlatamıyoruz.” dedi.Hasan Kalkan'ın arama çalışmaları sonuçsuz kaldıTrabzon’un Çarşıbaşı ilçesine bağlı Fener Mahallesi’nde oturan Hasan Kalkan (95) 25 Eylül 2017 tarihinde ortadan kayboldu. Evinde bulunamayan Hasan Kalkan için aile harekete geçerek jandarmaya haber verdi. Jandarmanın yanı sıra ailesi, mahalleliler ve Trabzon AFAD ekiplerinin arama çalışmaları sonuç vermedi.Hasan Kalkan'ın oğlu isyan ettiYaklaşık 1 senedir babasından haber alamayan Ali Osman Kalkan, işlemlerin yavaş yürütülmesine isyan etti. Savcılığa babasının kaybolduğu yönünde dilekçe verdiğini kaydeden Kalkan, “Soruşturma maalesef çok yavaş ilerliyor. Savcılığa sunduğumuz kişilerin HTS kayıtları ancak 105 gün sonra istendi. Savcılığa bütün müracaatlarımıza rağmen babamın kaçırıldığına kimse inanmıyor. CİMER, BİMER’e müracaat ettik. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya konuyu taşıdık. Telefonundan en son kaçırılmadan iki gün önce sinyal alınmış. Ancak konturu bittiği için kapatılmış. Kaçırıldığında telefonu servis dışı diyordu. Kontur yükledikten sonra da ulaşılamadı. Sorduğumuz teknik arkadaşlar telefonun bataryasının çıkarılmış olabileceğini söylediler. Babam yalnız yaşıyordu. Kapıyı tanımadığı kimseye de açmazdı. Eve gittiğimiz kapı kilitliydi. Kırıp içeri girdik. Demek ki onu tanıyan birisi evden çıkardı. Kapıyı da kapattılar. Babamın parası için kaçırıldığını düşünüyorum. Üzerinde 6-7 bin lira para vardı. Evlenmek istiyordu. Bunu bilenler bu zafiyetinden yararlanmış olabilirler. Babamın bankada da 10 bin liraya yakın parası vardı. Aklımıza kaçırılmış olmasından başka bir ihtimal gelmiyor. Aramadığımız yer kalmadı. Yoksa çoktan bulurduk. Babamın bir kemiğini bile bulsam razıyım. Ancak öldüğüne inanmıyorum. Babam hala kaçıranların elinde bile olabilir.” dedi.Hasan Kalkan'ın sır perdesiMüge Anlı ile Tatlı Sert programında ele alınan Hasan Kalkan olayı her geçen gün gizemini arttırıyor. Hasan Kalkan'ın çocukları ve torunları Hasan Kalkan'ın ortadan yok olması ile ilgili birbirinden farklı hikayeler anlatıyor. Hasan Kalkan'ın torunu Esma, bütün okları üzerine çekerken Esma suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Hasan Kalkan'ın bunadığını ve bu sebeple torunu Esma'ya sapık teklifte bulunduğu iddialar arasında.Hasan Kalkan olayını Müge Anlı çözebilecek mi?1 yılı aşkın süredir Trabzon halkı da olmak üzere herkes Hasan Dede'yi arıyor. Müge Anlı, bu zamana kadar üstü kapatılmaya çalışılan bir çok olayı çözdüğü gibi Hasan Kalkan olayının da gizemini çözmesi bekleniyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu