Samsun Haberim | Samsun Haber

Hamile Kadını Darp Eden Şahıs Yakalandı

Manisa'da evinin önünde yürüyüş yaptığı için hamile bir kadını tekmeleyen saldırgan, polisin tarafından yakalandı. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Hamile Kadını Darp Eden Şahıs Yakalandı
213 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Geçtiğimiz gün Manisa'da yaşanan bir olay Türkiye'nin gündemine oturdu. Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi 32 yaşındaki 4 aylık halime Ebru Tireli isimli kadın, evinin önündeki parkta yürüyüş yaptığı için bir saldırgan tarafından tekmelendi, yere düşürüldü ve ağır küfürlere maruz kaldı. Olayın ardından hastaneye giden kadın, bebeğini düşürme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Yaşadığı saldırı ile Türkiye'nin gündemine oturan talihsiz kadına saldıran şahıs, Manisa polisinin uğraşları sonucu bugün yakayı ele verdi.
Turgutlu ilçesinde akşamüstü saatlerde meydana gelen hadisede 32 yaşındaki hamile kadın, evinin önündeki parkta yürüyüş yaparken, kırmızı renkli bir otomobille yanına gelen erkek şahıs “Bir daha burada yürüyüp, spor yapmayacaksın” diye bağırdı, ayağından çıkardığı ayakkabısıyla genç kadının suratına vurmaya başladı.” Aldığı darbeler yüzünden yere düşüp başını kaldırım taşına vuran 4 aylık hamile Ebru Tireli, yaşadığı şokun etkisiyle saldırgandan özürler dileyip yalvarmaya başladı.
Olayın ardından hastaneye gazetecilere konuşan Ebru Tireli yaşadığı dehşeti anlattı, “Hamileyim, ne olur vurma diyerek yalvardım. Ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı. Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Bir an bebeğimi kaybettiğimi düşündüm. Sonra birden beni bırakıp kaçtı” dedi.Saldırgan iddiaları kabul etmediOlayın ardından harekete geçen Manisa Emniyet güçleri, saldırganı Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’in talimatıyla görevlendirilen 'özel ekip’ sayesinde buldu. Görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanarak olayı değerlendiren polis, saldırganın eşkalini ve kullandığı aracın plakasını tespit etti. Tire ilçe merkezinde babasına ait tarım ilaçları satılan işyerinde çalışan Mehmet T., olayın faili olduğu iddiasıyla dün akşam saatlerinde yakalandı.
Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Mehmet T. ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmedi, olay anında başka yerde bulunduğunu anlattı. Mahkeme ise şüpheli Mehmet T.'nin tutuklanmasına karar verdi.Mahalle sakinleri daha önce böyle bir vukuatı olduğunu söylediSaldırgan Mehmet T.'yi tanıyan mahalle sakinleri ise şahsın daha önce de benzer bir vukuat işlediğini, 6 ay kadar önce ynı bölgede yürüyen bir kadına “Burada ne işin var. Çabuk evine git” diye bağırdığının konuşulduğunu, ancak bununla ilgili yasal işlem yapılıp yapılmadığını bilmediklerini belirtti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu