Haberimiz ses getirdi, o ihale iptal edildi

Atakum Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Temizlik Hizmetleri Alım İhalesi Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edildi.

Atakum Belediyesinde gerçekleşen usulsüzlük ve hukuksuzlukları Nok Medya Grubu olarak gerçekleştirdiğimiz yakın takiple kamuoyunun bilgisine sunmaya devam ediyoruz. Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çöp Toplama İhalesinde meydana gelen usulsüzlükleri Samsun Haberim olarak yayınlamıştık. Samsun Cumhuriyet Savcılığına ve İçişleri Bakanlığına da ihale ile ilgili bir dosya gönderdik.

ÖZEL DOSYA BAKANLIKTA

Nok Medya Grubu olarak, Samsun Kamuoyu ile paylaştığımız haberlerimizi ve ihale ile ilgili yayınlamadığımız onlarca bilgi ve belgeyi, bir dosya halinde İçişleri Bakanlığına sunduk. Konuyla ilgili yapılan araştırma neticesinde haberimizin doğruluğu, verdiğimiz bilgi ve belgelerin gerçekliği, Atakumluların hakkını arayışımızın haklılığı, bakanlıkça da olumlu karşılanmış olacak ki Kamu İhale Kurumu tarafından bu ihale iptal edildi.

KENDİMİ KELEPÇELERİM

Atakum Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen Olağanüstü Meclis Toplantısında konuşan Cemil Deveci, ihalenin haksız bir şekilde iptal edildiğini savunurken, daha önce de yaptığı gibi, ‘beni şikayet edin’, ‘kendimi kelepçelerim’, ‘istifa ederim’ gibi ifadeler kullandı. Başkan Cemil Deveci döneminde Atakum Belediyesi aleyhine açılan 150’nin üzerinde davanın birçoğunun kaybedilmesi, bu davaların avukatlık ve mahkeme masrafları; Öte yandan Cemil Deveci’nin ‘battı, kapattık’ dediği şirket üzerinden SGK’ya 20 milyon liranın üzerinde borçlanmış olmasını da kamu zararı olarak görüp görmeyeceğimiz konusunu kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Samet Gürcü/Samsun Haberim

bayan escort

Bir cevap yazın