Samsun Haberim | Samsun Haber

Gülcan Erim’in Ölümü Ardındaki Şok Gerçek!

Samsun'da Halk Bankası Çiftlik Şubesi Müdürü Gülcan Erim birden bire ölünce sevenleri yasa boğuldu

Gülcan Erim’in Ölümü Ardındaki Şok Gerçek!
496 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'da Halk Bankası Çiftlik Şubesi Müdürü Gülcan Erim birden bire ölünce sevenleri yasa boğuldu. Erim'in hayatına kaybetmesinin altında ise son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir skandal yatıyor.
Gülcan Erim kısa bir süre önce Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde zayıflamak için mide küçültme ameliyatı oldu. Ameliyat sonrası enfeksiyon kapan Erim yeniden Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı. Ameliyat bölgeleri temizlenen ancak durumu günden güne kötüye giden Gülcan Erim, bu sabah saatlerinde fenalaştı. Doktor bu ameliyata nasıl izin verdi?Erim'in ciddi bir kilo problemi yaşamamasına rağmen bu ameliyatı neden olduğu ve doktorunun bu ameliyata nasıl izin verdiği soruları hala cevap bulabilmiş değil.
Aynı hastanede kısa bir süre önce 25 yaşındaki A.E adlı bir kadının mide küçültme ameliyatı sırasında hayatını kaybettiği iddiaları da bulunuyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde neler oluyor?Samsun'da üst üste yaşanan bu ölümler üzerine gözler Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne çevrildi. Mide küçültme ameliyatı sırasında iki hastanın hayata gözlerini yummasında doktor hatası olup olmadığı soruşturmaya değer. Mide küçültme ameliyatlarında ölüm oranı ne?Mide küçültme, kelepçe ya da balon yöntemleri ile hayat kalitesini arttırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dünyada bu yöntemlerle gerçekleşen ameliyatlarda ölüm oranı binde 3 iken, Türkiye'de şu anda yüzde 3. Yani oranlar Türkiye'de 10 kat artıyor. Ancak ihtiyacı olan obez olarak nitelendirilen hastalara da bu ameliyatlardan kaçınmalarını söylemek onları ölüme sürüklemek oluyor. Uzmanlar obez bir kişinin ölüm riskinin ameliyat sırasında hayatını kaybetmek riskinden daha fazla olduğunun altını çiziyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu