Samsun Haberim | Samsun Haber

Google Drive Artık iPhone’ları Yedekliyor

Google ve Apple arasındaki savaş yeni hamleler ile devam ediyor.

Google Drive Artık iPhone’ları Yedekliyor
162 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

iPhone kullanıcılarını bu telefona bağlayan ve telefon değiştirmelerini engelleyen ön büyük sıkıntı iPhone'da bulunan yedeğinin alınması konusuydu. Bu konuda Google büyük bir adım attı. Android telefona geçmek isteyen iPhone kullanıcılarının derdine derman oldu Google Drive servisi.
İki dev firma Google ve Apple'ın yazılım savaşları devam ediyor. Habere konusu olan Google'ın bulut depolama servisi Google Drive, yeni özelliği ile beğeni topluyor. Google Drive, artık iPhone kullanıcılarının rehberini tek bir tık ile yedekleyen özelliği ile Android telefona geçmeyi düşünenleri tam kalbinden vurmuş gibi gözüküyor.
İlk adım Apple'dan gelmişti, Google rekabete sessiz kalmadı. Piyasa devi olmak için büyük yarış devam ediyor. Peki yeni özellik nerede?Ayar menüsü altındaki yeni özelliği kullanıcılar 'backup' veya 'yedekle' bölümünden bu ayarları gerçekleştirebiliyor. Fakat bu özelliğin süresi iPhone'un doluluk oranına göre değişiyor. Çok fazla dosyası bulunan iPhone kullanıcılarının bu programın hızlı olabilmesi için gelecek güncellemeleri beklemesi gerekiyor. Google bu adımı neden attı?Google, Google Drive depolama servisine eklediği bu özellikle Apple'ın Android uygulamasına yanıt vermiş oldu. Çünkü Apple'da Android'ten iPhone'a geçmek isteyenler için böyle bir özellik sundu. Android'teki bilgilerin kolayca depolanmasını sağlayan servisi iPhone'ı yani Google'ı kızdırmış ki böyle bir hamle geldi.
Bakalım önümüzdeki günlerde teknoloji devleri birbirinin önünü kesmek için daha nasıl hamleler yapacak?

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu