Samsun Haberim | Samsun Haber

Google 2016’ın En İyilerini Açıkladı

Google Play Store’da “2016’nın en iyileri” belli oldu.

Google 2016’ın En İyilerini Açıkladı
273 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

2016'nın sonuna geldik. Yakında 2017'ye merhaba diyeceğiz… Bir çok çevrim içi servis tarafından 2016'nın en iyileri açıklanmaya devam ediyor. Ancak bu sefer 2016'nın en iyileri listesi dünya devi olan Google'dan geldi…
Google'ın uygulama mağazası olan Google Play Store, 2016'nın en iyi oyun, uygulama, şarkı, dizi, film ve kitapların listesini açıkladı.
Google Play'in En İyiler 2016 listesinin oyun bölümünde zirvede tahmin edeceğiniz gibi Pokemon Go bulunuyor. Yaz aylarında ortaya çıkan Pokemon Go kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. 90’ların sonu ve 2000'li yılların başında çizgi film olarak karşımıza çıkan Pokemon çılgınlığı, 2016 yılında cep telefonu uygulaması olarak tekrardan karşımızda. Oyunda 722 Pokemon karakteri bulunuyor. Sanal gerçeklik teknolojisi ile hazırlanan oyunda telefonların kameraları ile pokemon yakalanmaya çalışılıyor. Ancak farklı bölgelerdeki Pokemonları yakalayabilmek ya da rakiplerle mücadele edebilmek için oyuncuların bazen kilometrelerce yol kat edilmesi gerekiyor.
En iyiler 2016 listesinin oyun kategorisinde Pokemon Go'yu sırasıyla Clash Royale, Traffic Rider, slither.io ve Dream League Soccer takip ediyor.
Gelelim Google Play En İyiler 2016 uygulama kategorisine… En iyiler 2016 uygulama kategorisinde ilk sırada popüler yüz değiştirme uygulaması olan Face Changer 2 bulunuyor.
Face Changer 2’yi Lumyer, Castbox, Emoji Keyboard Pro ve MSQRD uygulamaları takip ediyor.
Google Play’de 2016’nın En İyi film kategorisinin galibi Deadpool oldu. Listenin ikinci sırasına ise Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor yerleşti. Zootopia, Kaptan Amerika: İç Savaş ve Batman vs. Superman: Adaletin Şafağı ise ilk 5’e giren diğer filmler…
Google Play En İyiler 2016 listesinin kitap bölümünün zirvesine Deadpool Kills The Marvel Universe oturdu. Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Trendeki Kız, Savaş Sanatı ve Senden Önce Ben ilk 5’teki diğer kitaplar oldu.
En popüler TV programları sıralamasında ilk 5’e Game of Thrones, The Walking Deadi The Big Bang Theory, Mr. Robot ve The Flash girdi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu