Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

“Gerekli çalışmaları titizlikle yapıyoruz”

Canik’te Korona virüsü riskine karşı önlem
Canik Belediyesi, tüm Dünya’da hızla yayılan korona virüs salgınına karşı
önlem amaçlı belediye binası başta olmak üzere belediyeye ait bütün tesislerde
detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı
Bütün tesislerimiz dezenfekte edildi

“Gerekli çalışmaları titizlikle yapıyoruz”
483 views
12 Mart 2020 - 17:22
Kanal Nok

Canik Belediyesi, tüm Dünya’da hızla yayılan korona virüs salgınına karşı
önlem amaçlı belediye binası başta olmak üzere belediyeye ait bütün tesislerde detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yapıldı. Bütün tesislerimiz dezenfekte edildi Tüm Dünya’nın gündemi haline gelen korona virüsüyle ilgili ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak nitelendirilen, yeni tip korona virüs salgınıyla ilgili Sağlık Bakanlığı’mız başarılı ve örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Öncelikle Sağlık Bakanlığı’mıza bu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizde çok görülmese de bizler de virüse karşı gerekli önlemleri almak durumundayız.

‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

Belediye olarak ilçemizde başlattığımız acil eylem planları ile birlikte göreve geldiğimizde ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projemizle mahallelerimizde detaylı temizlik çalışmalarımız ve halkımızı bilgilendirme çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. Belediyemize ait bütün tesislerimizde ve Belediye binamız içerisindeki yoğun olarak kullanılan alanlarda, birimlerimizde, koridorlarımızda, merdivenlerde, tuvaletlerde personellerimizin yanı sıra, iş ve işlemleri için tesislerimize ve belediyemize gelen vatandaşlarımızın sağlığı için korona virüsü riskine karşı detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz ekiplerince yapılıyor. Öncelikli görevimiz halkımızın ve çalışanlarımızın sağlığını tehdit edebilecek önlemleri almak. Bunun
için gerekli çalışmaları titizlikle yapıyoruz.” Virüs riskine karşı kişisel önlemlerimizi de almalıyız Virüsün özellikle yaşlı ve bağışıklığı düşük kişiler için tehlike oluşturduğunu söyleyen Başkan Sandıkçı, “Bizler kişisel olarak yapmamız gerekenleri yaparak gerekli önlemleri alalım.

Sağlık Bakanlığı’mızın uyarılarına, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’müzün uyarılarına dikkat edelim.

Sağlık Bakanlığı’mızın uyarılarına, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’müzün uyarılarına dikkat edelim. Yurt dışından gelen yakınlarımız varsa gerekli sağlık taramalarını yaptırarak 14 gün kuralına uyalım. Çalışma ortamlarını sık sık havalandıralım. Ellerimizi sık sık yıkayalım. Acil ihtiyaç olmadıkça alış-veriş merkezi gibi kalabalık ortamlardan uzak durmaya çalışalım. Bağışıklığımızı güçlendirmek için beslenmemize dikkat edelim” diyerek uyarılarda da bulundu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu