Samsun Haberim | Samsun Haber

Futbol dünyası Kweuke’den Gelen Acı Haberle Sarsıldı

Çaykur Rizespor'un 29 yaşındaki Kamerunlu Forveti Leaonard Kwuke'nin eşi ABD'de geçirdiği trafik kazası sonucunda ağır yaralanırken, genç kadın kazada henüz doğmamış ikiz bebeklerini kaybetti.

Futbol dünyası Kweuke’den Gelen Acı Haberle Sarsıldı
169 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor'un yıldız ismi Leonard Kweuke, bugün hayatının en zor gününü yaşadı. Kamerunlu forvetin eşi, ABD'de geçirdiği trafik kazası sonunda komaya girerken, genç çiftin ikiz bebekleri kurtarılamadı.
ABD'den acı haberle sarsılan 29 yaşındaki Kweuke'nin eşi yoğun bakımda yaşam savaşı verirken, çiftin anne karnındaki 8 aylık ikiz bebekleri ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ailesinin acı haberini alır almaz Çaykur Rizespor yönetimi tarafından Ocak ayına kadar izin verilen yıldız isim, ABD vizesi olmadığı için ilk etapta Ankara'ya hareket ederken; Spor Bakanlığı, acılı futbolcu için devreye girdi.Spor Bakanı devredeLeonard Kweuke'ye gerekli kolaylığın tanınması için Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın devreye girdiği öğrenilirken, Kamerunlu oyuncunun vize işlemlerinin en kısa zamanda çözülmesi bekleniyor.Yıldız ismi hocası ve takım arkadaşları teselli ettiAcı haberin gelmesinin ardından o günkü idmanı iptal eden Rizespor hocası Hikmet Karaman ve futbolcular hemen takım arkadaşlarının evine taziyeye gitti. Kweuke'nin evine tam takım taziyeye giden Çaykur Rizesporlular, taziye için geldikleri takım arkadaşlarının ABD vizesi olmadığı için eşinin yanına gidemediğini fakat yoğun bakımdaki eşinin Türkiye'ye getirilmesi için girişimlerde bulunacağını aktardılar. “Kweuke çok üzgün, teselli etmeye çalışıyoruz”Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ziyaret sonrası, oyuncusunun eşinin trafik kazası sonucu girdiği komadan çıktığı ama ne yazık ki 8 aylık ikizler kurtarılamadığını söyledi. Kırmızı ışıkta geçen bir aracın genç kadına çarpması sonucu bu üzücü olayın yaşandığını belirten Karaman, “Kweuke'nin Fransa'daki kardeşleri şimdi ABD'ye geçiyor. Biz de arkadaşımızı teselli etmeye çalışıyoruz. Kweuke çok üzgün, çok ağlıyor, sinir krizi geçiriyor. İdmanı iptal ettik oyuncumuzun yanındayız. Bir kişinin ikiz bebeklerini kazada kaybetmesi çok üzücü bir olay. Kolay bir durum değil. Bu şansızlıkları inşallah atlatacağız” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu