Samsun Haberim | Samsun Haber

Fevzi Cem Şenocak FETÖ/PDY’den 20 Şubat’ta yargılanacak

Av. Fevzi Cem Şenocak’ın da sanıklar arasında yer aldığı FETÖ davasının ilk duruşmasının 20 Şubat günü görüleceği belirtildi.

Fevzi Cem Şenocak FETÖ/PDY’den 20 Şubat’ta yargılanacak
260 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Samsun’da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan TAHKİMDER üyelerinin yargılanacağı davanın ilk duruşmasının 20 Şubat günü görüleceği belirtildi. 2016/189 nolu dava için geçtiğimiz günlerde Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianame kabul edildi.ŞUBAT AYINDA MAHKEME GÖRÜLECEKTürkiye genelinde ve Samsun'da FETÖ üyelerine yönelik gözaltı ve operasyonlar devam ederken, halen tutuklu olanlara yönelik Samsun’da iki iddianame tamamlanarak, mahkemeye sunuldu.
Bank Asya'nın Samsun yöneticilerine yönelik dava ile FETÖ'nün 5 bölge sorumlusundan biri olduğu öne sürülen Avukat Fevzi Cem Şenocak'ın da örgüt yöneticiliği ve finansörlüğünden yargılanacağı FETÖ davası, şubat ayında başlayacak. FETÖ operasyonları ile ilgili Bank Asya yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik ilk dava geçtiğimiz yıl kasım ayında görülmeye başlanmıştı.ŞENOCAK 15 YILDAN YARGILANACAKİkinci dava ise önceki gün Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. FETÖ’ye üye olan ve örgüte finansal destek sağlayanların yargılandığı davada sanıklar ifade verirken mahkeme ikinci duruşmayı 14 Şubat gününe attı.
Samsun’da FETÖ’nün kilit isim olarak görülen, himmetin toplandığı isim olarak ifade edilen Fevzi Cem Şenocak’ın da yargılanacağı dava 20 Şubat günü Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.
Samsun Cumhuriyet Savcılığı'nın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunduğu iddianamede, halen 12'si tutuklu bulunan zanlılardan Şenocak Hukuk Bürosu sahibi Avukat Fevzi Cem Şenocak'ın, 'silahlı terör örgütü yöneticisi' olduğu öne sürülüyor.
İddianamede Şenocak'ın Türk Ceza Kanunu'nun 314. maddesinin 1. fıkrası kapsamında silahlı terör örgütü yöneticiliğinden 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. Kaynak: Gazete Gerçek / Sezer SezerAv. Fevzi Cem Şenocak Kimdir?1988 yılında eğitim görmeye başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olmuştur.
1994 yılından itibaren serbest avukat olarak meslek hayatına başlamış ve halen serbest avukat olarak mesleki faaliyetlerini devam ettirmektedir.
Spor Hukuku, Dernekler Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Kooperatifler Hukuku, Sözleşme Hukuku, Tazminat Hukuku ve Sigorta Hukuku alanlarında çalışmaktadır.
Mahkemelerde Ticaret Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Sözleşme Hukuku ve Tazminat Hukuku alanlarında HMK.266 vd. maddeleri gereğince Hukukçu Bilirkişi olarak görev almaktadır.
Hukuki çalışmalarına ilişkin Meslek Odaları ve İş Adamları Dernekleri bünyelerinde konferanslar vermektedir. Tahkim Yargılamalarında hakem olarak görev almaktadır.
“Bir Yatırım Cenneti Türkiye, İş Adamlarının Ticari ve Hukuki Yol Haritası” ve “Türkiye’de Tahkim Yargılaması” isimli iki kitabı ile yazılı basında yayınlanmış Ticaret Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Tazminat Hukuku, Sözleşme Hukuku ve Tahkim Hukuku alanlarında makaleleri bulunmaktadır.
Halen Türkiye Karate Federasyonu Hukuk Kurulu üyesidir. Karate’de 2.Dan Siyah Kemer sahibi olup, 1.Kademe Karate-do Antrenörü ve Bölge Karate Hakemidir.
Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu