Samsun Haberim | Samsun Haber

Fahriye Kara bulundu mu? Müge Anlı Fahire Kara dosyası!

Müge Anlı'nın aradığı Fahriye Kara bulundu mu? MİT ve İNTERPOL 1980 Hac faciasında kaybolan Fahriye Kara'yı buldu mu? Müge Anlı'nın günlerdir aradığı Fahire Kara MİT ve İNTERPOL'ün sarı bülten çıkarmasıyla birlikte tüm Arabistan'da aranıyor. Fahriye Kara bulundu mu? Tüm bu soruların cevabı haberimizde… Müge Anlı Fahriye Kara dosyası 3 Ocak son bölümde yaşanan gelişmeler

Fahriye Kara bulundu mu? Müge Anlı Fahire Kara dosyası!
775 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Müge Anlı 3 Ocak tarihli bölümünde de kayıp Fahire Kara dosyası açıldı. Hac faciasında öldüğü zannedilen Fahire Kaya'yı Hac'da gören vatandaşlar Müge Anlı'nın bugünkü son bölümünde de ekranlara geldi. Bursa'dan Keziban Avcı, İstanbul'dan Hasan Kızılkaya gibi birçok vatandaş Hac'da Fahriye Kaya'ya rastladığını söyledi.
1980'de yaşanan Hac Faciası'nda öldüğü sanılarak 26 yıl boyunca hiç aranmayan Fahriye Kaya, Müge Anlı'ya başvurulması sonucu 26 yıl sonra ortaya çıktı. 26 Yıl boyunca Suudi Arabistan'da rehin tutulan Fahriye Kaya Mekke ve Medine başta olmak üzere tüm Arabistan'da aranıyor.MİT Fahriye Kara'yı arıyorYapılan açıklamalara göre Fahire Kara isimli kadının aranması için çalışma başlatan İnterpol, sarı bültenle Fahire Kara’yı arıyor. İnterpol'ün yanı sıra MİT'de devreye girerek Fahire Kara'nın bulunması için çalışma başlattı. İnterpol ve MİT her yerde Fahire Kara'yı arıyor.Fahire Kara Nasıl Kayboldu?Fahire Kara isimli kadının yaşadığı ailesi tarafından hep dile getirildi ancak bir kanıt yoktu. Daha önce Müge Anlı’nın programına ulaştırılan fotoğraf ile Fahire Karanın yaşadığı ümitleri arttı. Fahire Kara o yıllar yaşayanlar tarafından hatırlanacağı gibi Hac sırasında 1990 yılında bir felaket yaşanmıştı. Bu facia sonrasında Fahire Kara’nın eşi ise yaralı kurtulmuş kadından ise bir daha haber alınamamıştı.Fahriye Kara Mekke ve Medine'de aranıyorMüge Anlı ile Tatlı Sert programı ekipleri, Suudi Arabistan'daki Türk vatandaşlar, İnterpol ve MİT… Deyim yerindeyse herkes Mekke ve Medine'de belirlenen bölgelerde Fahriye Kara isimli vatandaşı arıyor. 26 yıl önce Hac faciasında öldüğü düşünülen Fahriye Kara yaşıyorsa en kısa sürede bulunacak.
http://www.samsunhaberim.com/muge-anli-fahire-kara-bulundu-h6703.html

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu