Samsun Haberim | Samsun Haber

Fahriye Kara Bulundu mu? MİT ve İNTERPOL Fahriye Kara’yı arıyor!

Müge Anlı'nın aradığı Fahriye Kara bulundu mu? Hac faciasında kaybolan Fahriye Kara ile ilgili gelişme yaşandı. Müge Anlı'nın çabalarıyla yaşadığı anlaşılan Fahriye Kara bulundu mu? Tüm bu soruların cevabı haberimizde… Müge Anlı Fahriye Kara olayı çözüldü mü?

Fahriye Kara Bulundu mu? MİT ve İNTERPOL Fahriye Kara’yı arıyor!
719 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Müge Anlı'nın aradığı Fahriye Kara bulundu mu? Hac faciasında kaybolan Fahriye Kara ile ilgili gelişme yaşandı. Müge Anlı'nın çabalarıyla yaşadığı anlaşılan Fahriye Kara bulundu mu? Tüm bu soruların cevabı haberimizde… Müge Anlı Fahriye Kara olayı çözüldü mü?Fahriye Kara nerede?Türkiye Müge Anlı programında aranan Fahriye Kara isimli vatandaşın 26 yıldır esaret dolu hayatının hikayesiyle çalkalanıyor. 9 Kardeşi 12 çocuğu olan Fahriye Kara 1990 yılında yaşanan hac faciasından sonra Türkiye'ye dönmedi. Hac faciasında kaybolduğu düşünülen Fahriye Kara yaşıyor mu? Müge Anlı günlerdir bu sorunun cevabını arıyor.Müge Anlı'da Fahriye Kara bulundu mu?1990 yılında eşiyle beraber Hac farizasını yerine getirmek için Mekke'ye giden Fahriye Kara o yıl yaşanan Hac faciasında ortadan kayboldu. İddialara göre Fahriye Kara hac faciasında ölmedi ve esaret altına alındı.İnterpol ve MİT Fayriye Kara'yı arıyorYapılan açıklamalara göre Fahire Kara isimli kadının aranması için artık interpol’de devreye girecek buna göre interpol  Fahire Kara’nın devlet eliyle de aranmasını sağlayacak. Başbakanlık iletişim merkezi (Bimer) tarafından yapılan açıklamaya göre Fahire Kara nın yakınları başvuru yapmış ve beklemeye geçmişti. Bimer tarafından yapılan açıklamaya göre Fahire Karanın aranması için MİT devreye girmiş ve devlet olarak aranmaya başlanmıştır.Fahire Kara Nasıl Kayboldu?Fahire Kara isimli kadının yaşadığı ailesi tarafından hep dile getirildi ancak bir kanıt yoktu. Daha önce Müge Anlı’nın programına ulaştırılan fotoğraf ile Fahire Karanın yaşadığı ümitleri arttı. Fahire Kara o yıllar yaşayanlar tarafından hatırlanacağı gibi Hac sırasında 1990 yılında bir felaket yaşanmıştı. Bu facia sonrasında Fahire Kara’nın eşi ise yaralı kurtulmuş kadından ise bir daha haber alınamamıştı.Fahriye Kara Mekke ve Medine'de aranıyorMüge Anlı ile Tatlı Sert programı ekipleri, Suudi Arabistan'daki Türk vatandaşlar, İnterpol ve MİT… Deyim yerindeyse herkes Mekke ve Medine'de belirlenen bölgelerde Fahriye Kara isimli vatandaşı arıyor. 26 yıl önce Hac faciasında öldüğü düşünülen Fahriye Kara yaşıyorsa en kısa sürede bulunacak.Fahriye Kara olayında ilginç detayMüge Anlı, kendisine gelen önemli bir bilgiye göre Fahriye Kara'nın eşi Abdurrahman Kara'ya telefon bağlantısıyla bir soru yöneltti. Fahriye Kara'nın eşine, “Hac'da eşinizi ararken elinizde bulunan fotoğrafı sizden alan birisi oldu mu?” dedi. Fahriye Kara'nın eşi ise bu soruya “Hayır” cevabını verdi.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) torunu olan bir bayanın da Fahriye Kara'yı arama çalışmalarına yardım ettiği bildirildi.
http://www.samsunhaberim.com/muge-anli-fahire-kara-bulundu-h6703.html

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu